Predstavljena nova usluga Srca „Virtualni podatkovni centri“

VDC radionica

3. svibnja 2023.

U novom paviljonu Studentskog doma u Osijeku, predstavnici Srca održali su prvu u nizu radionica na kojima su potencijalni korisnici upoznati s novom uslugom „Virtualni podatkovni centri (VDC)“. Radionica je bila namijenjena svim zainteresiranim korisnicima, posebice IT stručnjacima iz akademske i znanstvene zajednice, kao i korisnicima usluge Srca „Virtual private server (VPS)“.

Održano prvo predstavljanje usluge Napredno računanje

Računajte sa Supekom i Vrančićem

21. travnja 2023.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce), u suradnji s Institutom za fiziku, Institutom Ruđer Bošković i Prirodoslovno-matematičkim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, organizirao je, pod sloganom „Računajte sa Supekom i Vrančićem!“, prvo u nizu predstavljanja usluge Srca „Napredno računanje“ koje je okupilo brojne istraživače i znanstvenike. Predstavljanje je bilo namijenjeno istraživačima i znanstvenicima s ovih ustanova, a održalo se u prostorima Instituta za fiziku.

Održana konferencija Dani e-infrastrukture Srce DEI 2023

Srce DEI 2023

4. travnja 2023.

Tijekom prošlog tjedna od 28. do 30. ožujka održana je godišnja konferencija Srca Dani e-infrastrukture Srce DEI 2023 ujedno i završna konferencija nacionalnog strateškog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Konferencija Srce DEI 2023 održana je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Rektorskog zbora Republike Hrvatske i Grada Zagreba.

Svečanim otvaranjem započeo drugi dan programa Srce DEI 2023

SrceDEI2023

29. ožujka 2023.

Svečanim otvaranjem danas u 9:00 sati započeo je drugi dan programa konferencije Srce DEI 2023 koju Srce organizira i kao završnu konferenciju projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak.

Pozdravnim govorom konferenciju je otvorio ravnatelj Srca Ivan Marić, a nakon toga se prigodnim govorom sudionicima obratila ravnateljica Uprave za visoko obrazovanje u Ministarstvu znanosti i obrazovanja Dijana Mandić, dok je predsjednik programskog odbora dr. sc. Slaven Mihaljević predstavio detaljno program konferencije.

Nova nacionalna e-infrastruktura HR-ZOO puštena u rad

superračunalo Supek

28. ožujka 2023.

Nova nacionalna e-infrastruktura HR-ZOO puštena u rad - predstavljeno najjače hrvatsko superračunalo „Supek“

Ovo je jedan od važnih primjera uspješnih projekata razvoja znanstvene infrastrukture, a kako bi se povećala znanstvena produktivnost i učinkovitost, ali i prijenos znanja, Ministarstvo i Vlada RH će nastaviti osiguravati veća javna ulaganja za istraživanje i razvoj." (prof. dr. sc. Radovan Fuchs)

Objavljen program Srce DEI 2023 i otvorene prijave

DEI 2023 objavljen program

23. veljače. 2023.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce) od 28. do 30. ožujka organizira konferenciju Dani e-infrastrukture Srce DEI 2023, ujedno i završnu konferenciju nacionalnog strateškog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Konferencija će se održati u prostorima Mozaik Event Centra i Sveučilišnog računskog centra Sveučilišta u Zagrebu.

Prvi pozvani predavač na konferenciji Srce DEI 2023

goh_pozvani_predavač

2. veljače 2023.

Prvi pozvani predavač Dr. Eng Lim Goh, potpredsjednik je i glavni tehnički direktor za napredno računanje i umjetnu inteligenciju u tvrtki Hewlett Packard Enterprise, a prije toga radio je kao glavni tehnički direktor u Silicon Graphicsu.

Objavljen preliminarni program Srce DEI 2023

SrceDEI2023

19. studenoga 2022.

Objavljen je preliminarni program za konferenciju Srce DEI 2023 koja će se održavati od 28. do 30. ožujka 2023. godine u prostorima Mozaik Event Centra i Sveučilišnog računskog centra. Konferencija Srce DEI 2023 ujedno je i završna konferencija strateškog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak.

Održana radionica Wolfram Mathematice

wolfram-mathematica

16. prosinca 2022.

Srce je u suradnji s Wolfram Mathematicom od 12. do 14. prosinca održalo trodnevnu online radionicu o ovom znanstvenom softveru.

Radionica je održana u suradnji sa stručnjacima iz poduzeća koje je razvilo te nastavlja razvijati softver Mathematica. Odaziv sudionika – njih ukupno 46 s 21 različite ustanove potvrdio je veliki interes za Mathematicom kao jednim od najpopularnijih izbora koji je iskazan u ranije provedenoj anketi među korisnicima u sklopu projekta HR-ZOO.

Otvorene prijave za poster-prezentacije

Srce-DEI-2023

29. studenoga 2022.

Sudjelujete li na međunarodnom ili nacionalnom projektu ili inicijativi iz područja koja su navedena, i željeli biste tijek ili rezultate predstaviti široj publici, izlaganje u obliku poster-prezentacija na konferenciji Srce DEI 2023 prava je prilika za vas.

Prezentacijom postera pružate mogućnost sudionicima konferencije da saznaju više o vašem radu i u izravnom kontaktu s njima razmjenjujete svoja iskustva i zapažanja.