Tjedan CEU: Je li potrebno mijenjati metode vrednovanja i zašto?

5. 10. 2023.

Najavljujemo panel „Vrednovanje studentskog postignuća – trebamo li mijenjati metode i zašto?“ koji će se kao središnje događanje ovogodišnjeg Tjedna Centra za e-učenje Srca održati uživo u prostorijama Srca u srijedu 11. listopada 2023. godine s početkom u 14 sati.

Na panelu ćemo s nastavnicima raspravljati kako se u digitalnom dobu treba provoditi vrednovanje studentskog postignuća uzimajući u obzir dostupne napredne tehnologije i na njima utemeljene alate za ocjenjivanje kao i nove načine i mogućnosti učenja u kojem je student u središtu obrazovnog procesa.

Kao panelisti sudjeluju:

• prof. dr. sc. Vedran Katavić, dr. med., Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • prof. dr. sc. Snježana Kužir, Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • prof. dr. sc. Vesna Vlahović Štetić, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • izv. prof. dr. sc. Nenad Judaš, Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Moderatorica panela je doc. dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca.

Podsjetimo, Srce organizira ovo događanje od 9. do 13. listopada hibridno: u prostorijama Srca i online putem sustava za webinare Srca. Tijekom Tjedna Centra za e-učenje Srca održat će se tri webinara: „Alati za suradničko učenje“, „Sve što ste ikad htjeli znati o alatu H5P“ i „Kako osmisliti dobar e-kolegij“; dvije radionice „Kako izraditi aktivnost Lekcija u sustavu Moodle“ i „Osnove izrade računskih zadataka (vrsta pitanja Formule) u Merlinu“, a zainteresirani nastavnici mogu se prijaviti i za konzultacije.

Detaljan raspored događanja u okviru Tjedna Centra za e-učenje Srca nalazi se na web stranicama Centra za e-učenje.

PRESS materijali