Konstituirano novo Upravno vijeće Srca

(Zagreb, 30. studenoga 2016.) Danas je u Sveučilišnom računskom centru održana prva konstituirajuća sjednica novog Upravnog vijeća Srca. Sjednicu je sazvao i njome predsjedao rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Odluku o imenovanju Upravnog vijeća donio je Senat Sveučilišta u Zagrebu na 5. sjednici održanoj 15. studenoga 2016. godine. U Upravno vijeće Srca imenovani su, na prijedlog rektora, red. prof. art. Mladen Janjanin, prorektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Neven Vrček, dekan Fakulteta organizacije i informatike i Marko Lepoglavec, zamjenik predsjednika Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu. Na prijedlog ministra znanosti i obrazovanja u Upravno vijeće je imenovana Ivana Puljiz, savjetnica za znanost i visoko obrazovanje u Ministarstvu znanosti i obrazovanja. Sandra Razbornik, voditeljica Ureda za međunarodnu i međuinstitucionalnu suradnju Srca članica je Upravnog vijeća kao predstavnica radnika Srca na temelju provedenih izbora.

Na sjednici je sudjelovao i ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić. Za predsjednika Upravnog vijeća izabran je prof. dr. sc. Neven Vrček.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce) je javna ustanova koje djeluje u sastavu Sveučilišta u Zagrebu, a ima dvojaku misiju: središnja je infrastrukturna ustanova cjelokupnog sustava znanosti i visokog obrazovanja Republike Hrvatske koja osigurava izgradnju, održavanje i podršku uporabi moderne računalne, komunikacijske, posredničke, podatkovne i informacijske infrastrukture (e-infrastrukture). Srce je istovremeno i računski i informacijski centar Sveučilišta u Zagrebu, nadležan za koordinaciju razvoja e-infrastrukture Sveučilišta.

Upravno vijeće Srca je tijelo koje se, prema Statutu Srca sastoji od pet članova. Četiri člana Upravnog vijeća imenuje Senat Sveučilišta u Zagrebu, a jedan član koji je predstavnik radnika imenuje se i opoziva pod uvjetima i na način kako je to uređeno propisima kojima se reguliraju radni odnosi i/ili kolektivnim ugovorima koje je Srce obvezno primjenjivati. Senat Sveučilišta u Zagrebu imenuje tri člana Upravnog vijeća na prijedlog rektora Sveučilišta i jednog člana s popisa kojeg predlaže ministar nadležan za znanost i visoko obrazovanje. Mandat članova Upravnog vijeća je dvije godine.

Na 1. sjednici Upravno vijeće raspravilo je plan predstojećih aktivnosti i donijelo Odluku o pokretanju postupka imenovanja ravnatelja Srca za razdoblje od 1. travnja 2017. godine na rok od četiri godine.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Na slici (slijeva prema desno): prof. dr. sc. Damir Boras, Ivana Puljiz, prof. dr. sc. Neven Vrček, Sandra Razbornik, red. prof. art. Mladen Janjanin, Marko Lepoglavec i dr. sc. Zoran Bekić.