Centar za e-učenje Srca obilježio 10 godina rada

14. 12. 2017.

Centar za e-učenje Srca, 13. prosinca 2017., obilježio je 10 godina djelovanja, podrške nastavnicima, studentima i ustanovama u sustavu visokog obrazovanja u primjeni i implementaciji novih tehnologija u obrazovni proces.

Na događanju naziva „"Moderno obrazovanje i e-učenje - pogled iz različitih perspektiva" predavanja su održali prof.dr.sc. Vedran Mornar, prof. dr. sc. Ivanka Stričević i prof. dr. sc. Damir Boras. Dali su svoja viđenje postignuća, stanja, izazova, mogućnosti i planova primjene novih tehnologija u modernom obrazovanju iz triju perspektiva: nastavnika, studenata i sveučilišta. Nakon pozvanih predavanja, pomoćnica ravnatelja za obrazovanje i podršku korisnicima i voditeljica Centra za e-učenje Srca dala je kratki osvrt na 10 godina rada Centra za e-učenje.

Centar je osnovan temeljem odluke Sveučilišta u Zagrebu u okviru Tempus projekta EQIBELT (Education Quality Improvement by E-Learning Technology) i službeno je počeo s radom u prosincu 2007. godine. Centar za e-učenje uspostavljen je kao središnja točka na Sveučilištu u Zagrebu za koordiniranje, poticanje i razvoj aktivnosti u području e-učenja, s tim da funkcije i usluge nisu zatvorene unutar zidova Sveučilišta. Tijekom godina rad Centra za e-učenje prepoznat je i od drugih nastavnika i ustanova u sustavu visokog obrazovanja te je proširio svoje djelovanje u primjeni i implementaciji e-učenja i novih tehnologija u obrazovanju na nacionalnoj razini. Sustav za e-učenje Merlin, koji održavaju i razvijaju djelatnici Centra za e-učenje, u ovoj akademskoj godini podržava rad u virtualnom okruženju na više od 8.400 e-kolegija visokoškolskih ustanova, a podrška korisnicima, posebice nastavnicima, kao najveći prioritet Centra, svakodnevno je osigurana i dostupna kroz Helpdesk, tečajeve (učioničke i online) i radionice, priručnike i animacije, individualne konzultacije i zajedničke projekte s nastavnicima na razvoju njihovih kolegija.

Na samom kraju podijeljena su priznanja zaslužnim pojedincima i ustanovama u implementaciji i širenju e-učenja.

Fotografije i popis dodijeljenih priznanja dostupan je na http://www.srce.unizg.hr/ceu/10-godina-CEU.

sij 22

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 22. 1. 2018., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

sij 23

23. i 24. siječnja održat će se tečaj na kojem nastavnici mogu naučiti osnove rada u sustavu za e-učenje Merlin.

sij 25

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu se održava 25. 1. 2018. s početkom u 9 sati.