Centar za e-učenje Srca obilježio 10 godina rada

14. 12. 2017.

Centar za e-učenje Srca, 13. prosinca 2017., obilježio je 10 godina djelovanja, podrške nastavnicima, studentima i ustanovama u sustavu visokog obrazovanja u primjeni i implementaciji novih tehnologija u obrazovni proces.

Na događanju naziva „"Moderno obrazovanje i e-učenje - pogled iz različitih perspektiva" predavanja su održali prof.dr.sc. Vedran Mornar, prof. dr. sc. Ivanka Stričević i prof. dr. sc. Damir Boras. Dali su svoja viđenje postignuća, stanja, izazova, mogućnosti i planova primjene novih tehnologija u modernom obrazovanju iz triju perspektiva: nastavnika, studenata i sveučilišta. Nakon pozvanih predavanja, pomoćnica ravnatelja za obrazovanje i podršku korisnicima i voditeljica Centra za e-učenje Srca dala je kratki osvrt na 10 godina rada Centra za e-učenje.

Centar je osnovan temeljem odluke Sveučilišta u Zagrebu u okviru Tempus projekta EQIBELT (Education Quality Improvement by E-Learning Technology) i službeno je počeo s radom u prosincu 2007. godine. Centar za e-učenje uspostavljen je kao središnja točka na Sveučilištu u Zagrebu za koordiniranje, poticanje i razvoj aktivnosti u području e-učenja, s tim da funkcije i usluge nisu zatvorene unutar zidova Sveučilišta. Tijekom godina rad Centra za e-učenje prepoznat je i od drugih nastavnika i ustanova u sustavu visokog obrazovanja te je proširio svoje djelovanje u primjeni i implementaciji e-učenja i novih tehnologija u obrazovanju na nacionalnoj razini. Sustav za e-učenje Merlin, koji održavaju i razvijaju djelatnici Centra za e-učenje, u ovoj akademskoj godini podržava rad u virtualnom okruženju na više od 8.400 e-kolegija visokoškolskih ustanova, a podrška korisnicima, posebice nastavnicima, kao najveći prioritet Centra, svakodnevno je osigurana i dostupna kroz Helpdesk, tečajeve (učioničke i online) i radionice, priručnike i animacije, individualne konzultacije i zajedničke projekte s nastavnicima na razvoju njihovih kolegija.

Na samom kraju podijeljena su priznanja zaslužnim pojedincima i ustanovama u implementaciji i širenju e-učenja.

Fotografije i popis dodijeljenih priznanja dostupan je na http://www.srce.unizg.hr/ceu/10-godina-CEU.

tra 09

Od 9. travnja do 6. svibnja Sveučilišni računski centar (Srce) organizira već tradicionalno događanje pod nazivom Mjesec eduroama 2018. kako bismo nizom aktivnosti uslugu eduroam približili akademskoj zajednici.

tra 27

Želite li se upoznati s konceptima i postupcima izrade i vrjednovanja neformalnih obrazovnih sadržaja? Prijavite se na radionicu koja će se održati u petak, 27. 4. 2018., od 9 sati.

svi 07

Ako se želite upoznati s osnovnim pojmovima za razumijevanje rada u WordPressu, prijavite se na trodnevni tečaj koji započinje u ponedjeljak, 7. 5. 2018., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 14

Želite li se upoznati s osnovama SQL-a – jezika za postavljanje upita nad bazama podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 14. 5. 2018., u 17:00 sati.

svi 19

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na vikend-tečaj koji će započeti u subotu, 19. 5. 2018., u 9:00 sati.