Home for homeless - servis sustava AAI@EduHr

14. 9. 2017.

Home for homeless servis sustava AAI@EduHr omogućuje da svi znanstvenici upisani u Upisnik znanstvenika Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske ostvare svoje pravo na elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr (ako to pravo već ne ostvaruju na neki drugi način – npr. putem ustanove u kojoj su zaposleni, ili se u njoj školuju). Elektronički identitet je moguće zatražiti i otvoriti na jednostavan, siguran i brz način kroz web sučelje dostupno na adresi: https://hosting.aaiedu.hr/hfh/

Tehničku osnovu sustava čini poseban LDAP imenik za čije je funkcioniranje odgovoran tim sustava AAI@EduHr, te odgovarajuća programska podrška koja omogućuje podnošenje i obradu zahtjeva za e-identitetom te administraciju postojećih identiteta. Servis je povezan sa sustavom NIAS (kako bi se omogućila autentikacija podnositelja zahtjeva), te s Upisnikom znanstvenika Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske (kako bi se moglo provjeriti je li podnositelj zahtjeva upisan u Upisnik).

Način korištenja servisa, prava i obaveze korisnika, način na koji se podnosi zahtjev te donosi odluka o istom definiran je Pravilnikom.

Servis je moguće nadograditi na način da e-identitet mogu zatražiti znanstvenici koji ne žive u Republici Hrvatskoj, prijavljujući se u sustav vjerodajnicama koje koriste u državi gdje žive (s razinom sigurnosti sukladnom pravilniku ovoga servisa).

Odgovore poput tko ima pravo na AAI@EduHr elektronički identitet u okviru servisa Home for homeless te kako ostvariti pravo na elektronički identitet u ovom sustavu pročitajte na stranicama AAI@EduHr.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 21

U razdoblju 21. do 29. rujna 2017. pripremili smo niz aktivnosti, a osim tečajeva i radionica ove godine posebno izdvajamo seminare na kojima će svoja iskustva s tehnologijama e-učenja i njihovom primjenom  u nastavi podijeliti nastavnici Sveučilišta u Zagrebu.

lis 04

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u srijedu, 4. 10. 2017. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.