Hrvatski jezični portal u novom ruhu

16. 12. 2016.

U nastojanju da korisnicima pružimo bolje korisničko iskustvo te olakšamo pristup s mobilnih platformi, osuvremenili smo dizajn Hrvatskog jezičnog portala.

Hrvatski jezični portal (HJP) zajednički je projekt nakladničke kuće Znanje i Srca.

Hrvatski jezični portal, prva je i zasad jedina internetom distribuirana rječnička baza hrvatskoga jezika, koji je besplatno dostupan od lipnja 2006. godine. Projekt je dobio inicijalnu potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa 2004. godine, a nakon toga je financiran iz vlastitih sredstava vlasnika. Hrvatski jezični portal jedinstveno je takvo znanstveno referentno djelo u Hrvatskoj – rječnik koji iziskuje kontinuiran, detaljan i mukotrpan rad niza stručnjaka iz područja lingvistike i drugih znanstvenika iz društveno-humanističkih i prirodnih znanosti, kako bi bio ažuriran u skladu s recentnim spoznajama i stalnim obogaćivanjem rječničke baze. Visok stupanj organizacije podataka, te njihova pouzdanost, kompletnost i pretraživost čine ovu bazu vrijednim doprinosom hrvatskoj leksikografiji, te korisnim alatom za mnoga buduća istraživanja.

Portal kao i programsku podršku koja omogućava uporabu rječničke baze putem Interneta razvilo je Srce.

Novi dizajn pogledajte na adresi http://hjp.znanje.hr/

stu 23

Od 23. - 25. studenog održava se Dvadeset druga smotra Sveučilišta u Zagrebu.

stu 28

U utorak, 28. studenoga 2017. godine u 14:00 sati održat će se online predavanje u okviru programa edu4IT. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

stu 29

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u srijedu, 29. 11. 2017., u 9 sati.

stu 30

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu se održava 30. 11. 2017. s početkom u 9 sati.