Infrastruktura StuDOM proširena na novi studentski dom u Varaždinu

18. 1. 2018.

Krajem 2017. godine u Varaždinu je otvoren novi studentski dom s ukupno 243 sobe, odnosno 600 ležajeva. Atraktivnosti studentskog doma svakako pridonosi i izgrađena domska mrežna infrastruktura, sukladno standardima StuDOM i eduroam, za pristup internetu studentima iz svih studentskih soba i javnih prostora doma. Domsku infrastrukturu čini 17 mrežnih preklopnika te ukupno 46 bežičnih pristupnih točaka. Srce je kroz uslugu StuDOM – Centar potpore za mrežne infrastrukture studentskih domova pomagalo studentskom centru u Varaždinu pri nabavi i podešavanju aktivne mrežne opreme za novi studentski dom.

Uspostavom mrežne infrastrukture na novom studentskom domu u Varaždinu StuDOM infrastruktura se proširila za dodanih 600 ležajeva te sada ukupno broji 11.345 umreženih ležajeva.

velj 21

21. i 22. veljače održat će se tečaj na kojem nastavnici mogu naučiti osnove rada u sustavu za e-učenje Merlin.

velj 24

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 2. 2018., u  9:00 sati.

tra 09

Na programu edu4IT, Sistemski administrator 1, možete steći znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 9. 4. 2018. su u tijeku.