Još jedan doktor znanosti u Srcu

20. 4. 2017.

Kruno Golubić, predstojnik Sektora za podršku korisnicima u Srcu, obranio je 13. travnja 2017. godine na Filozofskom fakultetu u Zagrebu doktorsku disertaciju s temom „Uloga društvenih mreža u predstavljanju hrvatskih visokoškolskih ustanova“. Navedena tema doktorata pripada u područje društvenih znanosti, grana informacijskih i komunikacijskih znanosti.

Cilj rada bio je prikupljanje podataka o zastupljenosti hrvatskih visokoškolskih ustanova na društvenim mrežama zajedno s analizom sadržaja koje ustanove objavljuju kako bi se na osnovi prikupljenih podataka definirale smjernice za izradu komunikacijske strategije i ostvarivanje prisutnosti visokoškolskih ustanova na društvenim mrežama.

Digitalna verzija rada dostupna je za preuzimanje unutar digitalnog repozitorija Srca.

lip 28

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu koja počinje 28. 6. u 9 sati.

srp 10

Steknite osnovna znanja i vještine iz uporabe sustava za analizu i vizualizaciju podataka R. Prijave na tečaj traju do 5. 7. 2017.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.