Još jedan doktor znanosti u Srcu

20. 4. 2017.

Kruno Golubić, predstojnik Sektora za podršku korisnicima u Srcu, obranio je 13. travnja 2017. godine na Filozofskom fakultetu u Zagrebu doktorsku disertaciju s temom „Uloga društvenih mreža u predstavljanju hrvatskih visokoškolskih ustanova“. Navedena tema doktorata pripada u područje društvenih znanosti, grana informacijskih i komunikacijskih znanosti.

Cilj rada bio je prikupljanje podataka o zastupljenosti hrvatskih visokoškolskih ustanova na društvenim mrežama zajedno s analizom sadržaja koje ustanove objavljuju kako bi se na osnovi prikupljenih podataka definirale smjernice za izradu komunikacijske strategije i ostvarivanje prisutnosti visokoškolskih ustanova na društvenim mrežama.

Digitalna verzija rada dostupna je za preuzimanje unutar digitalnog repozitorija Srca.

kol 25

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u petak, 25. 8. 2017., u 9 sati.

kol 26

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na vikend tečaj koji će započeti u subotu, 26. 8. 2017. u 9 sati.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.