Novi mandat Zoranu Bekiću za ravnatelja Srca

3. 4. 2017.

Upravno vijeće Sveučilišnoga računskoga centra (Srca), imenovalo je dr. sc. Zorana Bekića ravnateljem Srca na rok od četiri godine za novo mandatno razdoblje koje počinje 1. travnja 2017. godine te je objavljen program rada Srca za razdoblje od 2017. do 2021. godine.

U programu rada Srce se i nadalje strateški pozicionira kao nositelj važnih nacionalnih infrastruktura i razvojnih projekata, prije svega vezanih uz e-infrastrukturu sustava znanosti i visokog obrazovanja i kao računski / informatički centar Sveučilišta u Zagrebu. Djelovanje Srca i dalje će prožimati sve slojeve moderne e-infrastrukture, od mrežnog, preko računalnog, spremišnog i posredničkog, do podatkovnog i završavajući slojem informacijskih sustava i usluga, čime se potvrđuje jedinstvenost Srca kao ustanove koja je u stanju cjelovito rješavati kompleksne informatičke zadaće.

Sukladno predloženom programu rada dr.sc. Zorana Bekića Srce će nastaviti graditi i razvijati sigurne i otvorene istraživačke i obrazovne infrastrukture kao temelj i preduvjet otvorene znanosti i otvorenog obrazovanja u Hrvatskoj, pridonoseći razvoju i napretku društva u cjelini.

Više informacija o imenovanju ravnatelja i programu rada pročitajte na stranici Pressroom.

velj 19

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 19. 2. 2018., u 17:00 sati. Prijave su u tijeku!

velj 21

21. i 22. veljače održat će se tečaj na kojem nastavnici mogu naučiti osnove rada u sustavu za e-učenje Merlin.

velj 24

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na vikend tečaj koji će započeti u subotu, 24. 2. 2018. u 9 sati.

tra 09

Na programu edu4IT, Sistemski administrator 1, možete steći znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 9. 4. 2018. su u tijeku.