Novi mandat Zoranu Bekiću za ravnatelja Srca

3. 4. 2017.

Upravno vijeće Sveučilišnoga računskoga centra (Srca), imenovalo je dr. sc. Zorana Bekića ravnateljem Srca na rok od četiri godine za novo mandatno razdoblje koje počinje 1. travnja 2017. godine te je objavljen program rada Srca za razdoblje od 2017. do 2021. godine.

U programu rada Srce se i nadalje strateški pozicionira kao nositelj važnih nacionalnih infrastruktura i razvojnih projekata, prije svega vezanih uz e-infrastrukturu sustava znanosti i visokog obrazovanja i kao računski / informatički centar Sveučilišta u Zagrebu. Djelovanje Srca i dalje će prožimati sve slojeve moderne e-infrastrukture, od mrežnog, preko računalnog, spremišnog i posredničkog, do podatkovnog i završavajući slojem informacijskih sustava i usluga, čime se potvrđuje jedinstvenost Srca kao ustanove koja je u stanju cjelovito rješavati kompleksne informatičke zadaće.

Sukladno predloženom programu rada dr.sc. Zorana Bekića Srce će nastaviti graditi i razvijati sigurne i otvorene istraživačke i obrazovne infrastrukture kao temelj i preduvjet otvorene znanosti i otvorenog obrazovanja u Hrvatskoj, pridonoseći razvoju i napretku društva u cjelini.

Više informacija o imenovanju ravnatelja i programu rada pročitajte na stranici Pressroom.

kol 25

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u petak, 25. 8. 2017., u 9 sati.

kol 26

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na vikend tečaj koji će započeti u subotu, 26. 8. 2017. u 9 sati.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.