Novi mandat Zoranu Bekiću za ravnatelja Srca

3. 4. 2017.

Upravno vijeće Sveučilišnoga računskoga centra (Srca), imenovalo je dr. sc. Zorana Bekića ravnateljem Srca na rok od četiri godine za novo mandatno razdoblje koje počinje 1. travnja 2017. godine te je objavljen program rada Srca za razdoblje od 2017. do 2021. godine.

U programu rada Srce se i nadalje strateški pozicionira kao nositelj važnih nacionalnih infrastruktura i razvojnih projekata, prije svega vezanih uz e-infrastrukturu sustava znanosti i visokog obrazovanja i kao računski / informatički centar Sveučilišta u Zagrebu. Djelovanje Srca i dalje će prožimati sve slojeve moderne e-infrastrukture, od mrežnog, preko računalnog, spremišnog i posredničkog, do podatkovnog i završavajući slojem informacijskih sustava i usluga, čime se potvrđuje jedinstvenost Srca kao ustanove koja je u stanju cjelovito rješavati kompleksne informatičke zadaće.

Sukladno predloženom programu rada dr.sc. Zorana Bekića Srce će nastaviti graditi i razvijati sigurne i otvorene istraživačke i obrazovne infrastrukture kao temelj i preduvjet otvorene znanosti i otvorenog obrazovanja u Hrvatskoj, pridonoseći razvoju i napretku društva u cjelini.

Više informacija o imenovanju ravnatelja i programu rada pročitajte na stranici Pressroom.

lis 23

Želite li se upoznati s osnovama rada u Linuxu? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 10. 2017., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 23

Želite li unaprijediti vizualizacije u R-u? Prijavite se na trodnevni tečaj koji počinje 23. 10. 2017. od 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 14:00 sati održat će se online predavanje u okviru programa edu4IT. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

lis 24

Prijave za ovo događanje su završile.