Održan okrugli stol na temu novih tehnologija u obrazovanju

29. 9. 2017.

U srijedu, 27. rujna u Srcu je održan okrugli stol na temu "Nove tehnologije u obrazovanju – koliko su naš obrazovni sustav, nastavnici i studenti spremni na nove metode poučavanja i učenja?". Okrugli stol su organizirali Srce i Ministarstvo znanosti i obrazovanja u okviru Tjedna Centra za e-učenje Srca. Cilj okruglog stola je bio skrenuti pažnju na važnost  primjene e-učenja i suvremenih metoda poučavanja u visokom obrazovanju u cilju unaprijeđenja kvalitete obrazovanja, odnosno razvoja prikladnih i inovativnih metoda poučavanja i učenja koje će podići motivaciju studenata za studiranje te kreativan i istraživački rad.

Na okruglom stolu raspravljalo se o tome:

• koliko se ostvaruju ciljevi iz Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije vezano uz implementaciju novih tehnologija u visoko obrazovanje- dosadašnji rezultati, prepreke, planovi
  • koliko su donesene politike i strategije vezano uz e-učenje zaživjele na sveučilištima i fakultetima, koji su konkretni rezultati ali i problemi u sustavnoj implementaciji e-učenja, te sljedeći koraci i planovi
  • kako se s novim tehnologijama snalaze nastavnici, na koji način je nastavnicima osigurano usavršavanje, priznavanje izvrsnosti u nastavi i dodatnog truda i rada, kakva je situacija s uvjetima Rektorskog zbora za izbor u nastavna i znanstveno-nastavna znanja vezano uz objavu materijala na webu i primjenu e-učenja
  • što o primjeni novih tehnologija u nastavi misle studenti, imaju li potrebne kompetencije za cjeloživotno učenje i jesu li zapošljivi kada izlaze sa sveučilišta.

Galerija fotografija s okruglog stola

Snimka okruglog stola

pro 13

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u srijedu, 13. 12. 2017. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

„Noviteti u sigurnosnim postavkama Office 365“

pro 16

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 16. 12. 2017., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.