Održana dvanaesta sjednica Vijeća CIX-a

2. 6. 2017.

Vijeće CIX-a (Croatian Internet eXchange) u Srcu je u četvrtak 1. lipnja 2017. održalo svoju dvanaestu sjednicu. Sjednici su prisustvovali predstavnici 15 članica CIX-a (Akton, Amis Telekom, CARNet, H1 Telekom, Hrvatski Telekom, Metronet, Metronet telekomunikacije, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optima Telekom, Sedmi odjel, Styria, Terrakom i VIPnet).

Sveučilišni računski centar Vijeću je podnio izvještaj o radu za proteklo jednogodišnje razdoblje s prikazom trenutnog stanja.

Izabrana je nova predsjedavajuća članica CIX-a, VIPnet, na razdoblje od jedne godine.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa osnovano i udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu) od 2000. godine, a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže. CIX trenutno broji 35 članica te se kroz njega mjesečno ostvari prijenos preko 10 PB podataka, uz maksimalnu propusnost koja se penje do 50 Gbit/s.

kol 25

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u petak, 25. 8. 2017., u 9 sati.

kol 26

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na vikend tečaj koji će započeti u subotu, 26. 8. 2017. u 9 sati.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.