Održana dvanaesta sjednica Vijeća CIX-a

2. 6. 2017.

Vijeće CIX-a (Croatian Internet eXchange) u Srcu je u četvrtak 1. lipnja 2017. održalo svoju dvanaestu sjednicu. Sjednici su prisustvovali predstavnici 15 članica CIX-a (Akton, Amis Telekom, CARNet, H1 Telekom, Hrvatski Telekom, Metronet, Metronet telekomunikacije, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optima Telekom, Sedmi odjel, Styria, Terrakom i VIPnet).

Sveučilišni računski centar Vijeću je podnio izvještaj o radu za proteklo jednogodišnje razdoblje s prikazom trenutnog stanja.

Izabrana je nova predsjedavajuća članica CIX-a, VIPnet, na razdoblje od jedne godine.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa osnovano i udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu) od 2000. godine, a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže. CIX trenutno broji 35 članica te se kroz njega mjesečno ostvari prijenos preko 10 PB podataka, uz maksimalnu propusnost koja se penje do 50 Gbit/s.

svi 26

Ako želite usvojiti dodatna znanja o izradi prezentacija u programu PowerPoint, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 26. 5. 2018., u  9:00 sati. Prijave su u tijeku!

lip 04

4. - 8. 6. 2018. (pon-pet), 09:00 do 13:30

lip 05

5. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 14.6.2018.