Održana dvanaesta sjednica Vijeća CIX-a

2. 6. 2017.

Vijeće CIX-a (Croatian Internet eXchange) u Srcu je u četvrtak 1. lipnja 2017. održalo svoju dvanaestu sjednicu. Sjednici su prisustvovali predstavnici 15 članica CIX-a (Akton, Amis Telekom, CARNet, H1 Telekom, Hrvatski Telekom, Metronet, Metronet telekomunikacije, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optima Telekom, Sedmi odjel, Styria, Terrakom i VIPnet).

Sveučilišni računski centar Vijeću je podnio izvještaj o radu za proteklo jednogodišnje razdoblje s prikazom trenutnog stanja.

Izabrana je nova predsjedavajuća članica CIX-a, VIPnet, na razdoblje od jedne godine.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa osnovano i udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu) od 2000. godine, a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže. CIX trenutno broji 35 članica te se kroz njega mjesečno ostvari prijenos preko 10 PB podataka, uz maksimalnu propusnost koja se penje do 50 Gbit/s.

lip 28

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu koja počinje 28. 6. u 9 sati.

srp 10

Steknite osnovna znanja i vještine iz uporabe sustava za analizu i vizualizaciju podataka R. Prijave na tečaj traju do 5. 7. 2017.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.