Online tečajevi Srca integrirani u sustav e-Građani

2. 2. 2018.

Od danas građani putem sustava e-Građani mogu jednostavno pristupati online tečajevima Srca.

Članovi akademske zajednice (studenti, nastavnici i djelatnici visokih učilišta te javnih instituta) za jednostavan pristup online tečajevima koriste svoj elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr. Integracijom usluge Online tečajevi Srca sa sustavom e-Građani jednako jednostavan i brz pristup omogućen je i svim drugim građanima.

Kroz široku ponudu besplatnih tečajeva iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija, polaznici se mogu upoznati i proširiti svoja znanja o uporabi računala i uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access) te drugim područjima, kao što su e-učenje, Linux, Creative Commons licence, IT sigurnost i programski jezik R. Popis online tečajeva neprestano se nadopunjuje novim naslovima.

Online tečajevi odličan su izbor za osobe kojima je potrebna veća fleksibilnost kada su u pitanju mjesto, vrijeme ili tempo učenja. Trenutačno je u sustavu za e-učenje Tečajeva Srca registrirano čak 6.619 korisnika, što potvrđuje velik interes za ovakvu vrstu učenja.

Više informacija o tečajevima Srca možete pronaći na stranici http://www.srce.hr/edu.

velj 21

21. i 22. veljače održat će se tečaj na kojem nastavnici mogu naučiti osnove rada u sustavu za e-učenje Merlin.

velj 24

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 2. 2018., u  9:00 sati.

tra 09

Na programu edu4IT, Sistemski administrator 1, možete steći znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 9. 4. 2018. su u tijeku.