Pozvano predavanje pomoćnika ravnatelja Srca

8. 3. 2017.

U Zagrebu se od 1. do 2. ožujka u organizaciji CESSDA (Consortium of European Social Science Data Archives) održavala druga po redu radionica u okviru projekta CESSDA SAW (Strengthening and Widening).

Pod nazivom "Widening the European infrastructure of social science data archives" radionica se bavila povjerenjem i tehničkim pitanjima vezanim uz infrastrukturu koju gradi CESSDA.

Jedna od dvije glavne teme bila je autentikacijska i autorizacijska infrastruktura CESSDA. U okviru ove teme uz voditelja Petera Gietza, (DAASI / DARIAH AAI, Njemačka) izlaganjem o sustavu AAI@EduHr sudjelovao je, na poziv organizatora, Miroslav Milinović, pomoćnik ravnatelja Srca.

Lokalni organizator radionice i partner na projektu CESSDA SAW bio je Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Prezentaciju možete pogledati u PDF formatu.

Ožu 27

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 27. 3. 2017. godine. Prijave su u tijeku.

Ožu 27

Sveučilišni računski centar i ove će se godine uključiti u obilježavanje međunarodnog Tjedna otvorenog obrazovanja. Cilj Tjedna otvorenog obrazovanja je podizanje svijesti o važnosti besplatnog i otvorenog obrazovanja koje je dostupno svakome, svugdje i u bilo kojem trenutku. Više informacija pronađite na stranicama Centra za e-učenje.

tra 05

5. travnja 2017. godine organiziramo okupljanje IT stručnjaka povezanih s područjem visokog obrazovanja i znanosti.