Pozvano predavanje pomoćnika ravnatelja Srca

8. 3. 2017.

U Zagrebu se od 1. do 2. ožujka u organizaciji CESSDA (Consortium of European Social Science Data Archives) održavala druga po redu radionica u okviru projekta CESSDA SAW (Strengthening and Widening).

Pod nazivom "Widening the European infrastructure of social science data archives" radionica se bavila povjerenjem i tehničkim pitanjima vezanim uz infrastrukturu koju gradi CESSDA.

Jedna od dvije glavne teme bila je autentikacijska i autorizacijska infrastruktura CESSDA. U okviru ove teme uz voditelja Petera Gietza, (DAASI / DARIAH AAI, Njemačka) izlaganjem o sustavu AAI@EduHr sudjelovao je, na poziv organizatora, Miroslav Milinović, pomoćnik ravnatelja Srca.

Lokalni organizator radionice i partner na projektu CESSDA SAW bio je Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Prezentaciju možete pogledati u PDF formatu.

lip 28

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu koja počinje 28. 6. u 9 sati.

srp 10

Steknite osnovna znanja i vještine iz uporabe sustava za analizu i vizualizaciju podataka R. Prijave na tečaj traju do 5. 7. 2017.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.