Pozvano predavanje pomoćnika ravnatelja Srca

8. 3. 2017.

U Zagrebu se od 1. do 2. ožujka u organizaciji CESSDA (Consortium of European Social Science Data Archives) održavala druga po redu radionica u okviru projekta CESSDA SAW (Strengthening and Widening).

Pod nazivom "Widening the European infrastructure of social science data archives" radionica se bavila povjerenjem i tehničkim pitanjima vezanim uz infrastrukturu koju gradi CESSDA.

Jedna od dvije glavne teme bila je autentikacijska i autorizacijska infrastruktura CESSDA. U okviru ove teme uz voditelja Petera Gietza, (DAASI / DARIAH AAI, Njemačka) izlaganjem o sustavu AAI@EduHr sudjelovao je, na poziv organizatora, Miroslav Milinović, pomoćnik ravnatelja Srca.

Lokalni organizator radionice i partner na projektu CESSDA SAW bio je Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Prezentaciju možete pogledati u PDF formatu.

tra 09

Od 9. travnja do 6. svibnja Sveučilišni računski centar (Srce) organizira već tradicionalno događanje pod nazivom Mjesec eduroama 2018. kako bismo nizom aktivnosti uslugu eduroam približili akademskoj zajednici.

tra 27

Želite li se upoznati s konceptima i postupcima izrade i vrjednovanja neformalnih obrazovnih sadržaja? Prijavite se na radionicu koja će se održati u petak, 27. 4. 2018., od 9 sati.

svi 07

Ako se želite upoznati s osnovnim pojmovima za razumijevanje rada u WordPressu, prijavite se na trodnevni tečaj koji započinje u ponedjeljak, 7. 5. 2018., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 14

Želite li se upoznati s osnovama SQL-a – jezika za postavljanje upita nad bazama podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 14. 5. 2018., u 17:00 sati.

svi 19

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na vikend-tečaj koji će započeti u subotu, 19. 5. 2018., u 9:00 sati.