Predstavljanje projekta CEF eID

10. 3. 2017.

10. ožujka 2017. u Ministarstvu uprave održano je predstavljanje projekta "Omogućavanje pristupa hrvatskim javnim e-uslugama unutar platforme e-Građani za EU/EEA građane" (The Ensuring Access to Croatian Public e-Services within e-Citizens Platform for EU/EEA Citizens, 2015-HR-IA-0069)

Ovim projektom omogućit će se građanima iz drugih država članica EU-a pristup javnim elektroničkim uslugama koje pružaju hrvatske institucije unutar sustava e-Građani, koristeći pritom njihove nacionalne vjerodajnice, odnosno sredstva za elektroničku identifikaciju izdanu u drugim državama članicama.

Ministarstvo uprave koordinator je aktivnosti projekta CEF eID 2015., a Financijska agencija je operativni izvršitelj Nacionalnog sustava autentikacije – NIAS-a koji će prilagoditi za korištenje i upravljanje elektroničkim identitetima (NIAS-CEF-eID) u skladu s Uredbom eIDAS. Partneri u projektu su:

• Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje (HZMO)
  • Agencija za znanost i visoko obrazovanje (AZVO)
  • Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO)
  • Ministarstvo financija – Porezna uprava
  • Hrvatska akademska i istraživačka mreža (CARNet)
  • Sveučilišni računski centar (Srce)
  • Hrvatska turistička zajednica (HTZ)

Više o projektu pročitajte u dokumentu.

Ožu 27

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 27. 3. 2017. godine. Prijave su u tijeku.

Ožu 27

Sveučilišni računski centar i ove će se godine uključiti u obilježavanje međunarodnog Tjedna otvorenog obrazovanja. Cilj Tjedna otvorenog obrazovanja je podizanje svijesti o važnosti besplatnog i otvorenog obrazovanja koje je dostupno svakome, svugdje i u bilo kojem trenutku. Više informacija pronađite na stranicama Centra za e-učenje.

tra 05

5. travnja 2017. godine organiziramo okupljanje IT stručnjaka povezanih s područjem visokog obrazovanja i znanosti.