Priprema projektne dokumentacije HR-ZOO ulazi u završnu fazu

31. 7. 2017.

Glavni je cilj projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO) izgradnja računalnog i podatkovnog oblaka koji će biti temeljna sastavnica nacionalne istraživačke i inovacijske e-infrastrukture Republike Hrvatske. Projekt HR-ZOO okuplja u suradničko partnersko okruženje Sveučilište J. J. Strossmayera Osijek, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Zagrebu, Institut "Ruđer Bošković", CARNet te Srce u ulozi koordinatora. Slijedom navedenog, projekt HR-ZOO je prepoznat kao strateški projekt u Republici Hrvatskoj te kao projekt takvog zančaja prolazi posebnu proceduru pripreme na natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava iz strukturnih fondova EU.

Pod vodstvom Srca, priprema projektne dokumentacije HR-ZOO-a ulazi u završnu fazu.

Isporučeni su izvedbeni projekti za uređenje i opremanje sjedišta HR-ZOO-a, a u tijeku je ishođenje potvrda na glavne projekte od javnopravnih tijela za HR-ZOO sjedišta u Osijeku, Splitu i Zagrebu (Znanstveno-učilišni kampus Borongaj i Srce).

Studija izvodljivosti i analiza troškova i koristi za projekt HR-ZOO bit će tijekom kolovoza dorađene prema komentarima savjetnika JASPERS-a (Joint Assistance to Support Projects in European Regions) nakon čega započinje postupak za izdavanje Potvrde o pripremljenosti projekta (Completion Note). Potvrda je preduvjet za prijavu projekta na natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava iz strukturnih fondova EU koji se očekuje krajem listopada 2017.

Više informacija o projektu možete pronaći na stranicama HR-ZOO

lis 23

Želite li se upoznati s osnovama rada u Linuxu? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 10. 2017., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 23

Želite li unaprijediti vizualizacije u R-u? Prijavite se na trodnevni tečaj koji počinje 23. 10. 2017. od 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 14:00 sati održat će se online predavanje u okviru programa edu4IT. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

lis 24

Prijave za ovo događanje su završile.