Srce u novim EU projektnim prijavama

7. 4. 2017.

Tijekom ožujka 2017. prijavljeno je više projekata u čijoj pripremi je sudjelovalo Srce. EOSC-hub projektna prijava prijavljena je na natječaj u sklopu Horizon 2020 programa, PACE-LD i ELPID projektne prijave na natječaje u sklopu ERASMUS+ programa, a Med-IX projektna prijava na natječaj u sklopu INTERREG V-B Mediteran programa.

EGI, EUDAT i INDIGO-DataCloud su zajedno s 20 istraživačkih infrastruktura i kolaboracija u ožujku prijavili projekt EOSC-hub (Integrating and managing services for the European Open Science Cloud) na natječaj EINFRA-12-2017 u sklopu Horizon 2020 programa. Srce će u projektu sudjelovati u ulozi partnera, a Institut Ruđer Bošković kao povezana treća strana.

Cilj projekta je integracija raspršenih resursa na europskoj razini a u cilju smanjenja fragmentacije podatkovne i računalne e-infrastrukture kako bi se članovima znanstvenih i akademskih zajednica omogućila dostupnost naprednih podatkovnih i računalnih resursa.

U sklopu Erasmus+ programa, Ključna mjera 2 - Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse: Strateška partnerstva u području obrazovanja, osposobljavanja i mladih, Srce je sudjelovalo u dvije projektne prijave: PACE_LD i ELPID.

Cilj projekta PACE_LD (Participatory Active Curriculum Enhancement through Learning Design) je razvoj, implementacija, evaluacija i diseminacija rezultata brzog razvoja metodologije učenja u obliku „paketa“ odnosno radionice koji bi pomogla profesorima dizajnirati e-kolegije koristeći nove tehnologije i inovativne metode poučavanja.

Cilj projekta ELPID (E-learning Platform for Innovative Product Development) je unaprijediti infrastrukturu za e-učenje, razviti metodologiju za kolaborativno učenje te potaknuti kreativnost i inovativno rješavanje problema u virtualnom okruženju.

U sklopu programa transnacionalne suradnje INTERREG V-B Mediteran 2014. – 2020., prioritetna os 1 – Promicanje inovacijskih kapaciteta Mediterana za razvoj pametnog i održivog rasta, Srce i CARNet sudjelovali su u izradi projektne prijave Med-IX (Enhancing connectivity across the Mediterranean).

Cilj projekta je unaprijediti mrežnu povezanost država Mediterana, potaknuti suradnju akademske i znanstvene zajednice s gospodarstvom te stimulirati razvoj ICT tržišta.

tra 09

Od 9. travnja do 6. svibnja Sveučilišni računski centar (Srce) organizira već tradicionalno događanje pod nazivom Mjesec eduroama 2018. kako bismo nizom aktivnosti uslugu eduroam približili akademskoj zajednici.

tra 27

Želite li se upoznati s konceptima i postupcima izrade i vrjednovanja neformalnih obrazovnih sadržaja? Prijavite se na radionicu koja će se održati u petak, 27. 4. 2018., od 9 sati.

svi 07

Ako se želite upoznati s osnovnim pojmovima za razumijevanje rada u WordPressu, prijavite se na trodnevni tečaj koji započinje u ponedjeljak, 7. 5. 2018., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 14

Želite li se upoznati s osnovama SQL-a – jezika za postavljanje upita nad bazama podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 14. 5. 2018., u 17:00 sati.

svi 19

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na vikend-tečaj koji će započeti u subotu, 19. 5. 2018., u 9:00 sati.