Studentski dom u Kninu, postao dijelom StuDOM infrastrukture

13. 6. 2017.

8. lipnja 2017. puštena je u rad domska infrastruktura u Kninu, čime se taj studentski dom, sa svojih 90 ležaja pridružio studentskim domovima iz Zagreba, Splita, Rijeke, Osijeka, Varaždina, Zadra i Đakova.

Domska infrastruktura u Kninu sastoji se od 90 žičanih priključaka kapaciteta 100Mbit/s i 15 bežičnih pristupnih točaka te je spojena na mrežu CARNet kapacitetom od 50 Mbit/s.
Realizacijom  domske mrežne infrastrukture po standardima StuDOM-a i eduroam-a, infrastruktura StuDOM dobila je još jednog člana te sada obuhvaća 13 studentskih domova u 8 hrvatskih gradova koji broje više od 11.000 studenata smještenih u studentskim domovima.

StuDOM tim Srca se ovom prilikom želi zahvaliti kolegama iz studentskog doma u Kninu na svesrdnoj pomoći u realizaciji.

Više o infrastrukturi StuDOM: http://www.srce.hr/studom

lip 28

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu koja počinje 28. 6. u 9 sati.

srp 10

Steknite osnovna znanja i vještine iz uporabe sustava za analizu i vizualizaciju podataka R. Prijave na tečaj traju do 5. 7. 2017.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.