Sustav za e-učenje za ustanove u visokom obrazovanju spreman za novu akademsku godinu

6. 9. 2017.

Sustav za e-učenje Merlin koji održava i razvija Srce spreman je za novu akademsku godinu. Sustav je nadograđen na najnoviju inačicu sustava Moodle 3.3. te su dodane mogućnosti koje će unaprijediti i olakšati rad korisnika. Kao što je već bilo najavljeno nova inačica donosi brojna poboljšanja u već postojećim aktivnostima, ali i neke sasvim nove mogućnosti kao što su korisničke ture, Video.JS player te OAuth2 autentikacija. Osim toga sustav je unaprijeđen i novim aktivnostima - Mapa studenta, Interaktivni sadržaj H5P i Preglednik 3D modela.

Aktivnost Mapa studenta omogućava studentima pohranu datoteka na jednom mjestu u e-kolegiju, a aktivnost H5P izradu interaktivnog sadržaja kao što su interaktivni video, vremenska crta, prezentacije, memori igre, kvizovi, razne vrste pitanja. Zbog sve veće uporabe 3D modela, omogućen je i prijenos jedne ili više STL/OBJ datoteke te prikaz 3D modela pomoću aktivnosti Preglednik 3D modela. Ostale novosti koje donosi nova inačica dostupne su u PDF dokumentu.

Sustav se kontinuirano testira i nadograđuje te se rješavaju bugovi. Za sustav Merlin, korisnicima su dostupni i testni sustav Moodle te najnovija inačica sustava MoodleDemo, tečajevi (online i učionički) i radionice, animacije te priručnici.

velj 24

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 2. 2018., u  9:00 sati.

Ožu 02

2. ožujka u Srcu se održava konferencija "Pet godina otvorenih podataka u Hrvatskoj: praksa i izazovi" povodom obilježavanja svjetskog Dana otvorenih podataka.

tra 09

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 9. 4. 2018. su u tijeku.