Sustav za e-učenje za ustanove u visokom obrazovanju spreman za novu akademsku godinu

6. 9. 2017.

Sustav za e-učenje Merlin koji održava i razvija Srce spreman je za novu akademsku godinu. Sustav je nadograđen na najnoviju inačicu sustava Moodle 3.3. te su dodane mogućnosti koje će unaprijediti i olakšati rad korisnika. Kao što je već bilo najavljeno nova inačica donosi brojna poboljšanja u već postojećim aktivnostima, ali i neke sasvim nove mogućnosti kao što su korisničke ture, Video.JS player te OAuth2 autentikacija. Osim toga sustav je unaprijeđen i novim aktivnostima - Mapa studenta, Interaktivni sadržaj H5P i Preglednik 3D modela.

Aktivnost Mapa studenta omogućava studentima pohranu datoteka na jednom mjestu u e-kolegiju, a aktivnost H5P izradu interaktivnog sadržaja kao što su interaktivni video, vremenska crta, prezentacije, memori igre, kvizovi, razne vrste pitanja. Zbog sve veće uporabe 3D modela, omogućen je i prijenos jedne ili više STL/OBJ datoteke te prikaz 3D modela pomoću aktivnosti Preglednik 3D modela. Ostale novosti koje donosi nova inačica dostupne su u PDF dokumentu.

Sustav se kontinuirano testira i nadograđuje te se rješavaju bugovi. Za sustav Merlin, korisnicima su dostupni i testni sustav Moodle te najnovija inačica sustava MoodleDemo, tečajevi (online i učionički) i radionice, animacije te priručnici.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 21

U razdoblju 21. do 29. rujna 2017. pripremili smo niz aktivnosti, a osim tečajeva i radionica ove godine posebno izdvajamo seminare na kojima će svoja iskustva s tehnologijama e-učenja i njihovom primjenom  u nastavi podijeliti nastavnici Sveučilišta u Zagrebu.

lis 04

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u srijedu, 4. 10. 2017. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.