Sustav za e-učenje za ustanove u visokom obrazovanju spreman za novu akademsku godinu

6. 9. 2017.

Sustav za e-učenje Merlin koji održava i razvija Srce spreman je za novu akademsku godinu. Sustav je nadograđen na najnoviju inačicu sustava Moodle 3.3. te su dodane mogućnosti koje će unaprijediti i olakšati rad korisnika. Kao što je već bilo najavljeno nova inačica donosi brojna poboljšanja u već postojećim aktivnostima, ali i neke sasvim nove mogućnosti kao što su korisničke ture, Video.JS player te OAuth2 autentikacija. Osim toga sustav je unaprijeđen i novim aktivnostima - Mapa studenta, Interaktivni sadržaj H5P i Preglednik 3D modela.

Aktivnost Mapa studenta omogućava studentima pohranu datoteka na jednom mjestu u e-kolegiju, a aktivnost H5P izradu interaktivnog sadržaja kao što su interaktivni video, vremenska crta, prezentacije, memori igre, kvizovi, razne vrste pitanja. Zbog sve veće uporabe 3D modela, omogućen je i prijenos jedne ili više STL/OBJ datoteke te prikaz 3D modela pomoću aktivnosti Preglednik 3D modela. Ostale novosti koje donosi nova inačica dostupne su u PDF dokumentu.

Sustav se kontinuirano testira i nadograđuje te se rješavaju bugovi. Za sustav Merlin, korisnicima su dostupni i testni sustav Moodle te najnovija inačica sustava MoodleDemo, tečajevi (online i učionički) i radionice, animacije te priručnici.

stu 23

Od 23. - 25. studenog održava se Dvadeset druga smotra Sveučilišta u Zagrebu.

stu 28

U utorak, 28. studenoga 2017. godine u 14:00 sati održat će se online predavanje u okviru programa edu4IT. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

stu 29

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u srijedu, 29. 11. 2017., u 9 sati.

stu 30

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu se održava 30. 11. 2017. s početkom u 9 sati.