Tribina o neformalnom obrazovanju u Kući Europe

25. 1. 2018.

Pozivamo vas da se 8. veljače 2018. u 10:30 sati pridružite tribini „Priznavanje neformalnog obrazovanja kao katalizator cjeloživotnog učenja i obrazovanja odraslih“ koja će se održati u Kući Europe u organizaciji Sveučilišnog računskog centra Sveučilišta u Zagrebu.

Jeste li kada pohađali neki neformalni program? Koliko vam je bilo važno da se taj program formalno priznaje bilo za vaše daljnje školovanje, za zapošljavanje, napredovanje u poslu... Dokument Europske komisije Pregled obrazovanja i osposobljavanja za Hrvatsku u 2017. donosi podatak da je stopa sudjelovanja hrvatskog stanovništva u obrazovanju odraslih među najnižima u Europi. U čemu je problem slabog sudjelovanja odraslih u cjeloživotnom obrazovanju? Može li priznavanje neformalnog obrazovanja biti katalizator i povećati tu brojku? Što možemo očekivati od novog Zakona o obrazovanju odraslih? Kako poslodavci gledaju na neformalne programe obrazovanja kao način za stjecanje kompetencija i vještina zaposlenika? Što donose izmjene i promjene Zakona o hrvatskom kvalifikacijskom okviru vezano uz Pravilnik za vrednovanje neformalnog i informalnog obrazovanja? Pridružite se 8. veljače 2018. u 10:30 sati raspravi na ova pitanja uz ugledne govornike iz sustava obrazovanja i privatnog sektora.

Više o tribini možete pročitati na stranici događanja.

lip 04

4. - 8. 6. 2018. (pon-pet), 09:00 do 13:30

lip 05

5. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 14.6.2018.