U ljetni semestar akademske godine 2016./2017. ulazimo s više od 6600 e-kolegija

20. 3. 2017.

Na sustavu Merlin na početku ljetnog semestra nalazi se preko 6600 e-kolegija. Trenutno je na sustavu u e-kolegije ove akademske godine upisano više od 38400 studenta i 3700 nastavnika, a na tjednoj bazi na sustavu radi preko 17700 jedinstvenih korisnika. Prošlu akademsku godinu završili smo s 5041 e-kolegija.

Podaci ukazuju da sve više ustanova i nastavnika primjenjuju tehnologije e-učenja u nastavi kao dodatak i nadopunu redovne nastave i koriste mješoviti oblik poučavanja. Povezanost s ISVU sustavom se sve više koristi među visokoškolskim ustanovama koje sustav Merlin koriste na razini institucijskog korisnika te je nastavnicima sada dostupna i mogućnost upisa usmene ocjene u ISVU kroz sustav Merlin. Kao zanimljivost navodimo da se u sustavu Merlin kao aktivnost najviše koriste Forum i Zadaća, a sve više se koristi i Test. Centar za e-učenje nastavlja s redovitim održavanjem radionica i tečajeva na temu e-učenja. Više o tečajevima i radionicama te načinu prijave i terminima objavljene su na web-stranicama Centra za e-učenje i na naslovnici sustava Merlin.

tra 27

Želite li se upoznati s konceptima i postupcima izrade i vrjednovanja neformalnih obrazovnih sadržaja? Prijavite se na radionicu koja će se održati u petak, 27. 4. 2018., od 9 sati.

svi 07

Ako se želite upoznati s osnovnim pojmovima za razumijevanje rada u WordPressu, prijavite se na trodnevni tečaj koji započinje u ponedjeljak, 7. 5. 2018., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 14

Želite li se upoznati s osnovama SQL-a – jezika za postavljanje upita nad bazama podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 14. 5. 2018., u 17:00 sati.

svi 19

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na vikend-tečaj koji će započeti u subotu, 19. 5. 2018., u 9:00 sati.

svi 22

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti? Prijavite se na tečaj koji će započeti u utorak, 22. 5. 2018., u 17:00 sati. Prijave su u tijeku!