U ljetni semestar akademske godine 2016./2017. ulazimo s više od 6600 e-kolegija

20. 3. 2017.

Na sustavu Merlin na početku ljetnog semestra nalazi se preko 6600 e-kolegija. Trenutno je na sustavu u e-kolegije ove akademske godine upisano više od 38400 studenta i 3700 nastavnika, a na tjednoj bazi na sustavu radi preko 17700 jedinstvenih korisnika. Prošlu akademsku godinu završili smo s 5041 e-kolegija.

Podaci ukazuju da sve više ustanova i nastavnika primjenjuju tehnologije e-učenja u nastavi kao dodatak i nadopunu redovne nastave i koriste mješoviti oblik poučavanja. Povezanost s ISVU sustavom se sve više koristi među visokoškolskim ustanovama koje sustav Merlin koriste na razini institucijskog korisnika te je nastavnicima sada dostupna i mogućnost upisa usmene ocjene u ISVU kroz sustav Merlin. Kao zanimljivost navodimo da se u sustavu Merlin kao aktivnost najviše koriste Forum i Zadaća, a sve više se koristi i Test. Centar za e-učenje nastavlja s redovitim održavanjem radionica i tečajeva na temu e-učenja. Više o tečajevima i radionicama te načinu prijave i terminima objavljene su na web-stranicama Centra za e-učenje i na naslovnici sustava Merlin.

svi 26

„Prilagodbe i upiti u Operations Management Suiteu (OMS)“

svi 29

Tečaj obuhvaća načine uporabe boja i manipulacije paletama u sustavu R.

Prijave traju do 26.5.2017.

lip 09

9. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle. Otvorene su prijave izlaganja do 21. svibnja 2017.