Upisano više od 23.000 novih studenata u ISVU

4. 8. 2017.

Visoka učilišta su u ISVU-u evidentirala većinu upisa novih studenata na svoje studije. Iz Nacionalnog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) u ISVU prebačeni su podaci o 25.150 kandidata. Do kraja srpnja visoka učilišta su u ISVU-u evidentirala više od 23.000 novih studenata.

Podaci o novim studentima uspješno su razmijenjeni s Informacijskim sustavom studentskih prava (ISSP) te Informacijskim sustavom akademskih kartica (ISAK). Ovisno o postavkama sustava pojedinog visokog učilišta, novim studentima kreirani su i elektronički identiteti u sustavu AAI@EduHr (Autentikacijska i autorizacijska infrastruktura sustava znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj).

kol 25

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u petak, 25. 8. 2017., u 9 sati.

kol 26

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na vikend tečaj koji će započeti u subotu, 26. 8. 2017. u 9 sati.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.