Više od 8000 e-kolegija na sustavu Merlin u novoj akademskoj godini

11. 10. 2017.

Na samom početku akademske godine 2017./2018. na sustavu Merlin otvoreno je već više od 8.000 e-kolegija, a brojka raste i dalje. Do sada je upisano više od 4.000 nastavnika i preko 30.000 studenata. Prošlu akademsku godinu završili smo s 6.865 e-kolegija koji su se izvodili na sustavu za e-učenje Merlin.

Od ove akademske godine sustav Merlin koristi cijelo Sveučilište u Rijeci te trenutno 101 ustanova koristi ovaj nacionalni sustav za izvođenje nastave u virtualnom okruženju. Mnoge od visokoškolskih ustanova na sustavu Merlin koriste mogućnost povezivanja ISVU-a sa sustavom Merlin kako bi brzo i jednostavno otvorile e-kolegije na sustavu i upisale nastavnike i studente. Sustav Merlin je za ovu akademsku godinu nadograđen na najnoviju inačicu sustava Moodle te su sukladno potrebama korisnika, dodane nove i unaprijeđene postojeće mogućnosti u sustavu.

Ništa manje važna je podrška korisnicima u radu sa sustavom Merlin, a helpdesk Centra za e-učenje svakodnevno odgovara na desetke upita korisnika putem e-maila i telefona. Isto tako nastavnici vrlo često koriste mogućnost konzultacija kako bi svoje e-kolegije unaprijedili i nastavu organizirali prema modelu u kojem je student u središtu obrazovnog procesa. Nastavnicima i studentima dostupni su priručnici i kratke upute za rad u sustavu kao i animacije.

lis 23

Želite li se upoznati s osnovama rada u Linuxu? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 10. 2017., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 23

Želite li unaprijediti vizualizacije u R-u? Prijavite se na trodnevni tečaj koji počinje 23. 10. 2017. od 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 14:00 sati održat će se online predavanje u okviru programa edu4IT. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

lis 24

Prijave za ovo događanje su završile.