Vršni promet preko CIX-a „probio“ 50 Gbit/s

13. 4. 2017.

U srijedu 12. travnja 2017. godine vršni promet preko CIX-a prvi put je prešao granicu od 50 Gbit/s. Vršni promet od 40 Gbit/s prvi je put probijen u studenom 2016. godine što znači da je u 6 mjeseci narastao za 25%.

Croatian Internet eXchange (CIX) trenutno broji 35 članica: Akton, Altus IT, Amis Telekom, BTnet, CloudFlare, CARNet, Cratis, Google, H1 Telekom, HEP Telekomunikacije, Hrvatski Telekom, Hurricane Electric LLC, Infobip, Iskon, Logosoft d.o.o. Sarajevo, Magic Net, Metronet telekomunikacije, Metronet d.o.o., Microsoft, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optika kabel TV, Optima Telekom, Podatkovni centar Križ, PRO-PING, Sedmi odjel, SBB, SoftNET, Stelkom, Styria IT Solutions, Tele2 Sverige AB, Terrakom, VeriSign Netherlands VB i VIPnet.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu), a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže.

Više informacija o CIX servisu možete naći na www.cix.hr.

lip 28

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Inkscape, namijenjenog za stvaranje i obradu vektorske grafike, prijavite se na radionicu koja počinje 28. 6. u 9 sati.

srp 10

Steknite osnovna znanja i vještine iz uporabe sustava za analizu i vizualizaciju podataka R. Prijave na tečaj traju do 5. 7. 2017.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.