Vršni promet preko CIX-a „probio“ 50 Gbit/s

13. 4. 2017.

U srijedu 12. travnja 2017. godine vršni promet preko CIX-a prvi put je prešao granicu od 50 Gbit/s. Vršni promet od 40 Gbit/s prvi je put probijen u studenom 2016. godine što znači da je u 6 mjeseci narastao za 25%.

Croatian Internet eXchange (CIX) trenutno broji 35 članica: Akton, Altus IT, Amis Telekom, BTnet, CloudFlare, CARNet, Cratis, Google, H1 Telekom, HEP Telekomunikacije, Hrvatski Telekom, Hurricane Electric LLC, Infobip, Iskon, Logosoft d.o.o. Sarajevo, Magic Net, Metronet telekomunikacije, Metronet d.o.o., Microsoft, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optika kabel TV, Optima Telekom, Podatkovni centar Križ, PRO-PING, Sedmi odjel, SBB, SoftNET, Stelkom, Styria IT Solutions, Tele2 Sverige AB, Terrakom, VeriSign Netherlands VB i VIPnet.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu), a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže.

Više informacija o CIX servisu možete naći na www.cix.hr.

velj 19

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 19. 2. 2018., u 17:00 sati. Prijave su u tijeku!

velj 21

21. i 22. veljače održat će se tečaj na kojem nastavnici mogu naučiti osnove rada u sustavu za e-učenje Merlin.

velj 24

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na vikend tečaj koji će započeti u subotu, 24. 2. 2018. u 9 sati.

tra 09

Na programu edu4IT, Sistemski administrator 1, možete steći znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 9. 4. 2018. su u tijeku.