Vršni promet preko CIX-a „probio“ 50 Gbit/s

13. 4. 2017.

U srijedu 12. travnja 2017. godine vršni promet preko CIX-a prvi put je prešao granicu od 50 Gbit/s. Vršni promet od 40 Gbit/s prvi je put probijen u studenom 2016. godine što znači da je u 6 mjeseci narastao za 25%.

Croatian Internet eXchange (CIX) trenutno broji 35 članica: Akton, Altus IT, Amis Telekom, BTnet, CloudFlare, CARNet, Cratis, Google, H1 Telekom, HEP Telekomunikacije, Hrvatski Telekom, Hurricane Electric LLC, Infobip, Iskon, Logosoft d.o.o. Sarajevo, Magic Net, Metronet telekomunikacije, Metronet d.o.o., Microsoft, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optika kabel TV, Optima Telekom, Podatkovni centar Križ, PRO-PING, Sedmi odjel, SBB, SoftNET, Stelkom, Styria IT Solutions, Tele2 Sverige AB, Terrakom, VeriSign Netherlands VB i VIPnet.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu), a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže.

Više informacija o CIX servisu možete naći na www.cix.hr.

lis 23

Želite li se upoznati s osnovama rada u Linuxu? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 10. 2017., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 23

Želite li unaprijediti vizualizacije u R-u? Prijavite se na trodnevni tečaj koji počinje 23. 10. 2017. od 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 14:00 sati održat će se online predavanje u okviru programa edu4IT. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

lis 24

Prijave za ovo događanje su završile.