Vršni promet preko CIX-a „probio“ 50 Gbit/s

13. 4. 2017.

U srijedu 12. travnja 2017. godine vršni promet preko CIX-a prvi put je prešao granicu od 50 Gbit/s. Vršni promet od 40 Gbit/s prvi je put probijen u studenom 2016. godine što znači da je u 6 mjeseci narastao za 25%.

Croatian Internet eXchange (CIX) trenutno broji 35 članica: Akton, Altus IT, Amis Telekom, BTnet, CloudFlare, CARNet, Cratis, Google, H1 Telekom, HEP Telekomunikacije, Hrvatski Telekom, Hurricane Electric LLC, Infobip, Iskon, Logosoft d.o.o. Sarajevo, Magic Net, Metronet telekomunikacije, Metronet d.o.o., Microsoft, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optika kabel TV, Optima Telekom, Podatkovni centar Križ, PRO-PING, Sedmi odjel, SBB, SoftNET, Stelkom, Styria IT Solutions, Tele2 Sverige AB, Terrakom, VeriSign Netherlands VB i VIPnet.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu), a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže.

Više informacija o CIX servisu možete naći na www.cix.hr.

kol 25

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u petak, 25. 8. 2017., u 9 sati.

kol 26

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na vikend tečaj koji će započeti u subotu, 26. 8. 2017. u 9 sati.

ruj 25

Novi ciklus programa obrazovanja edu4IT počinje 25. 9. 2017. godine. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.