Završila stručna konferencija Srca DEI 2017

6. 4. 2017.

5. travnja 2017. u organizaciji Srca održala se nova stručna konferencija DEI 2017. Konferenciju je otvorio dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca, a otvorenju su nazočili i državni tajnik za znanost i visoko obrazovanje doc. dr. sc. Matko Glunčić i doc. dr. sc. Tomislav Sokol, pomoćnik ministra za znanost.

Na konferenciji je sudjelovalo više od 230 stručnjaka i naprednih korisnika informacijskih i komunikacijskih tehnologija iz sustava visokog obrazovanja i znanosti,  a više od 50 sudionika pratilo je događanja na daljinu - putem on-line sustava za webinare.

Ingrid Melve, voditeljica programa eCampus, UNINETT, Norveška, u svom je pozvanom predavanju pod nazivom: „Building the digital campus: examples from Norwegian national services and collaborations“ upoznala je prisutne s projektom eCampus čije su pokretanje i provedbu zajednički inicirala Norveška sveučilišta i fakulteti s ciljem daljnjeg poboljšanja i unapređenja korištenja informacijske i komunikacijske tehnologije u visokom obrazovanju.

Drugo pozvano predavanje održala je Airina Volungevičienė, direktorica Instituta za inovativne studije Sveučilišta Vytautas Magnus, Litva i predsjednica European Distance and E-Learning Network (EDEN). Ona je pozvanim predavanjem na temu: „Different paths of technology enhanced learning integration into a higher education institution“, potaknula raspravu o tome koliko su sveučilišta otvorena prema implementiranju svoje javne misije širenja znanja na širi krug sudionika, predstavila je studije slučaja vezane uz integraciju obrazovanja potpomognutog tehnologijom u širi obrazovni sustav.

Nakon pozvanih predavanja rad konferencije nastavio se po sekcijama unutar četiri paralelna tematska bloka: Informacijski sustavi u znanosti i visokom obrazovanju, Digitalni repozitoriji u znanosti i visokom obrazovanju, Infrastrukture za napredno računanje i Novi alati i tehnologije u obrazovanju. Sva su predavanja bila izuzetno dobro posjećena. U okviru sekcija održano je 30 predavanja o kojima su provedene i rasprave.

Na kraju konferencije održana je neformalna rasprava pod nazivom „Kava i druženje s pozvanim predavačicama u Srcu: Pogled u budućnost: sveučilišta digitalnog doba.„

Fotografije s konferencije i pretkonferencijskog dana objavili smo na Flickeru Srca.

Prezentacije i snimke objavljene su na stranici Program, a  detaljan izvještaj s konferencije dostupan je na stranici Pressroom.

Srce DEI 2017 - plakat

tra 09

Od 9. travnja do 6. svibnja Sveučilišni računski centar (Srce) organizira već tradicionalno događanje pod nazivom Mjesec eduroama 2018. kako bismo nizom aktivnosti uslugu eduroam približili akademskoj zajednici.

tra 27

Želite li se upoznati s konceptima i postupcima izrade i vrjednovanja neformalnih obrazovnih sadržaja? Prijavite se na radionicu koja će se održati u petak, 27. 4. 2018., od 9 sati.

svi 07

Ako se želite upoznati s osnovnim pojmovima za razumijevanje rada u WordPressu, prijavite se na trodnevni tečaj koji započinje u ponedjeljak, 7. 5. 2018., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 14

Želite li se upoznati s osnovama SQL-a – jezika za postavljanje upita nad bazama podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 14. 5. 2018., u 17:00 sati.

svi 19

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na vikend-tečaj koji će započeti u subotu, 19. 5. 2018., u 9:00 sati.