Značajno povećanje računalnih resursa dostupnih korisnicima Isabelle

18. 8. 2017.

Za potrebe Ministarstva zaštite okoliša i prirode provodi se projekt „Jačanje kapaciteta Ministarstva zaštite okoliša i prirode za prilagodbu klimatskim promjenama te priprema Nacrta Strategije prilagodbe klimatskim promjenama” koji se financira sredstvima iz Prijelaznog instrumenta tehničke pomoći EU. U okviru projekta 2016. godine nabavljen je računalni sustav - superračunalo VELEbit.

Temeljem načelnog dogovora između Ministarstva znanosti i obrazovanja (MZO), Ministarstvo zaštite okoliša i energetike (MZOE) i Srca, resurs je udomljen u Srcu.

U dogovoru s MZOE-om i voditeljima projekta od 4. 8. 2017 omogućeno je korištenje 50% procesorskih resursa VELEbita (32 radna čvora s ukupno 896 procesorskih jezgri, svaki radni čvor sadrži 28 procesorskih jezgri, 128 GB radne memorije i 900 GB lokalnog diskovnog prostora) svim korisnicima Isabelle, dok su ostali resursi i dalje dedicirani samo za potrebe projekta.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 21

U razdoblju 21. do 29. rujna 2017. pripremili smo niz aktivnosti, a osim tečajeva i radionica ove godine posebno izdvajamo seminare na kojima će svoja iskustva s tehnologijama e-učenja i njihovom primjenom  u nastavi podijeliti nastavnici Sveučilišta u Zagrebu.

lis 04

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u srijedu, 4. 10. 2017. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 24

U utorak, 24. listopada 2017. godine u 9 sati u Srcu će se održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije Research Data Alliance.