Radionica "Izrada testova u sustavu Moodle"

Kao jedna od najčešće korištenih aktivnosti dostupnih u sustavu Moodle, testovi su posebno zanimljivi velikom broju nastavnika. S obzirom na veliki broj postavki prilikom izrade testa, ali i samih pitanja koja će se u testu koristiti, na ovoj će se radionici nastavnicima pružiti odgovori na najčešća pitanja i pomoći im pripremiti i provoditi testove u e-kolegiju.

Trajanje radionice: 1 dan x 2 školska sata

Opis radionice: Radionica je namijenjena polaznicima koji koriste sustav Moodle i mogućnost izrade testova za provjeru znanja u tom sustavu, a zanima ih detaljnije upoznavanje s postavkama prilikom izrade pitanja i testova.

Sadržaj radionice: Na radionici će biti detaljno opisane sve postavke kod izrade pojedinih pitanja koja se koriste u testovima kao i postavke samog testa. Najčešće dvojbe i pitanja nastavnika prilikom izrade ove aktivnosti, kao i problemi koji im se javljaju prilikom samog izvođenja testa bit će naglašeni i objašnjeni, a nastavnici će moći dobiti odgovore na svoja pitanja vezana uz ovu temu.

Potrebno predznanje: Korištenje računala i upravljanje datotekama; osnove pisanja i obrade teksta.

Napomene:

• Radionica se održava u prostorijama Sveučilišnoga računskoga centra.

Radionicu vodi: Tona Radobolja, prof.

Za sudjelovanje na radionici neophodan je  elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr.

Prijava na radionicu