Prvo predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Distribucijski centar za Microsoftove proizvode u Srcu u suradnji s tvrtkom Microsoft Hrvatska ponovno je pokrenuo ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjenih IT administratorima visokoškolskih institucija.

Predavanja će se održavati svaki treći petak u mjesecu u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5, a prvo predavanje održano je 21.11.2014. u 14 sati u dvorani E2.

Na prvom predavanju teme su bile:

• Upoznavanje s radom grupe u idućem periodu - Romeo Mlinar, Microsoft Hrvatska
  • Microsoft softver u obrazovnoj zajednici - Tomislav Lulić, Perpetuum Mobile

Opširnije o temi: Predavanje je dotaknulo novi ciklus licenci. Ispričano je na sto imaju pravo učenici, studenti i profesori te koji su noviteti u pravima, ako ih ima. Pokazan je portal msdc.skole.hr. Ostale teme su bile licencna prava za nove servere Windows Server 2012 R2, što donosi Office 365 za učenike, studente i profesore, promjena načina razmišljanja s uslugama u Cloudu (Oblaku), licenciranje u praksi, što i kako paziti prilikom korištenja ključeva za aktiviranje proizvoda i kako se nabavljaju proizvodi koji nisu na listi.