Sedmo predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjen je IT administratorima visokoškolskih institucija u organizaciji Microsofta Hrvatska i Distribucijskog centra za Microsoftove proizvode u Srcu.

Tema predavanja:

• Windows 10 novosti - Goran Medić, Algebra

Predavanje je održano u petak 18.9.2015. u 14 sati u dvorani E2 u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5.

Opširnije o temi: Windows 10 je posljednja verzija Microsoft klijentskih operacijskih sustava. Windows 10 donosi brojne novosti u sučelju i tehnologijama, kako za korisnike tako i za administratore. Primjerice, korisnici će prosperirati sa značajkama poput virtualnih radnih površina i univerzalnim aplikacijama koje će raditi jednako dobro na svim Windows 10 uređajima, neovisno o rezoluciji i dijagonali ekrana. Administratori će pak moći iskoristiti fleksibilnost WaaS metode (engl. Windows as a Service) koja omogućuje fleksibilnije upravljanje ažuriranjima.

Predavanje se moglo pratiti i putem webinara, a snimka je dostupna ovdje.