Dvanaesto predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjen je IT administratorima visokoškolskih institucija u organizaciji Microsofta Hrvatska i Distribucijskog centra za Microsoftove proizvode u Srcu.

Teme predavanja:

• Nova aplikacija za distribuciju MS proizvoda - Iva Jarec, Sveučilišni računski centar (Srce)
  • Office 365 – kako krenuti... - Gabrijela Vratarić, Citus d.o.o.

Predavanje je održano u petak 18.3.2016. u 14 sati u dvorani E2 u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5.

Opširnije o temi: U prvom dijelu ćemo predstaviti novu aplikaciju za distribuciju Microsoftovih proizvoda MSRef centra koja sadrži nove funkcionalnosti. Također su uključene prilagodba i modernizacija sučelja prema iskazanim zahtjevima korisnika, kao i povećanje sigurnosnih aspekata aplikacije.

U drugom dijelu ćemo govoriti o Officeu 365. Što je Office 365, koji su sve servisi uključeni u koju pretplatu, kako se nabavlja, kako se pokreće, kako se dodaje domena, kako se upravlja – npr. dodaju korisnici i sl….
Ponovno ćemo proći priču o iskustvima sa Office 365 kroz tips'n'tricks
Trebamo i vašu pomoć, kao publike, da pitate i predlažete, što bi htjeli čuti i koji vas posebno servis interesira.
Za akademsku zajednicu posebno je dobar OneNote, Skype for Business, OneDrive, kao i dijeljenje i suradnja na dokumentima.

Predavanje se moglo pratiti i putem webinara, a snimka je dostupna ovdje.