Dvadeset četvrto predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjen je IT administratorima visokoškolskih institucija u organizaciji Microsofta Hrvatska i Distribucijskog centra za Microsoftove proizvode u Srcu.

Tema predavanja:

• Nedavno otkrivena simpatija - POWERSHELL - Gjuro Kladarić, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Predavanje je održano u petak 15.9.2017. u 14 sati u dvorani E2 u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5.

Opširnije o temi: Namijenjeno početnicima koji su PowerShell ignorirali svih 10 godina i motivima koji ga sada čine interesantnijim nego prije. Bilo je riječi o koječemu: od izračunavanja izraza 1+1, preko pipica, lokalne i mrežne administracije pa do tajne veze PowerShella i .NET-a, dohvaćanja korisničkih podataka iz AAI@EduHr sustava i kreiranja korisnika u Office 365 sustavu. NIJE bilo govora o kompleksnijim načinima upotrebe PowerShella, ali već ako vidite, shvatite i doma proučite tih tih stotinjak primjera koji su bili pokazani na predavanju, to će biti gromoglasan napredak, pa ćete lakše dalje. BONUS: primjere i izvore dobijete za doma.

Predavanje se moglo pratiti i putem webinara, a snimka je dostupna ovdje.