Dvadeset peto predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjen je IT administratorima visokoškolskih institucija u organizaciji Microsofta Hrvatska i Distribucijskog centra za Microsoftove proizvode u Srcu.

Tema predavanja:

• Zašto volim SharePoint 2016 - Hrvoje Kuntić, ECS - Eurocomputer Systems

Predavanje je održano u četvrtak 12.10.2017. u 14 sati u dvorani E2 u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5.

Opširnije o temi: Kako je SharePoint u Hrvatskoj zanemarena i skupa tehnologija, koju nitko ne želi upravo iz prethodna dva razloga, želja predavača je prenijeti malo ljubavi prema tom neshvaćenom heroju. :) Svrha ovog predavanja je upoznati se s osnovnom instalacijom i konfiguracijom u single server okruženju sa SQL serverom. Dotaknuli smo se i novosti koje je verzija 2016 donijela naspram prijašnje verzije: minroles, integracija sa Office 365 sustavom, povećanje limita na veličine uploadanih dokumenata, te jedna od predavaču dražih novosti – pojednostavljeno patchiranje. SharePoint je ogroman sustav te nije nedostajalo tema za razgovor.

Predavanje se moglo pratiti i putem webinara, a snimka je dostupna ovdje.