Trideseto predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjen je IT administratorima visokoškolskih institucija u organizaciji Microsofta Hrvatska i Distribucijskog centra za Microsoftove proizvode u Srcu.

Tema predavanja:

• Datotečni sustavi godine 2017. - usporedba ReFS - NTFS - Dario Štefek, Finder d.o.o.

Predavanje je održano u petak 23.3.2018. u 14 sati u dvorani E2 u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5.

Opširnije o temi: Koje karakteristike očekujemo od modernog datotečnog sustava (reflinks, deduplication, compression, self healing, resilience...)? Usporedili smo ReFS i NTFS, kao i mogućnosti koje pružaju ZFS / BTRFS / XFS. Pogledali smo uštedu prostora na diskovnom sustavu u VDI scenariju korištenjem deduplikacije. Također smo pokazali kako kroz virtualizaciju datotečnog sustava izbjeći njegove mane i iskoristiti prednosti.

Predavanje se moglo pratiti i putem webinara, a snimka je dostupna ovdje.