Trideset osmo predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjen je IT administratorima visokoškolskih institucija u organizaciji Microsofta Hrvatska i Distribucijskog centra za Microsoftove proizvode u Srcu.

Tema predavanja:

• Office 365 - kako nam je promijenio život u osam godina - Tomislav Lulić, Cloud Consulting

Predavanje je održano u petak 22.2.2019. u 14 sati u dvorani E2 u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5.

Opširnije o temi: Microsoft je lansirao Office 365 28. lipnja 2011. kao nasljednika Microsoft Business Productivity Online Suite. Izdavanjem Office 2013 pušten je u široke radničke mase.
A danas, kako izgleda, što je novo, je li se i što promijenilo? Kroz predavanje, pokazat ćemo administraciju sustava, sa naglaskom na Teams, koji malo po malo zamjenjuju Skype for Business. Napravit ćemo osvrt i na pristup koji osigurava Carnet, za školarce i nastavnike, bolje poznat kao office365.skole.hr i kako ga aktivirati. Spomenut ćemo i akademski dio, a tu je bitan i vaš angažman, akademskih korisnika.
Što je sa licenciranjem, koji su sve paketi dostupni i koji je najbolji za vas.
Naglasak će biti na pregledu Office 365 servisa kojih stvarno ima mnogo, a svakim danom još i više.

Predavanje se moglo pratiti i putem webinara, a snimka je dostupna ovdje.