Četrdeset treće predavanje Microsoftove zajednice EDU IT Pro

Ciklus predavanja EDU IT Pro namijenjen je IT administratorima visokoškolskih institucija u organizaciji Microsofta Hrvatska i Distribucijskog centra za Microsoftove proizvode u Srcu.

Tema predavanja:

• Korištenje korisničkih podataka iz LDAP-a u ASP.NET MVC5 aplikaciji -  Predrag Gjuro Kladarić, Filozofski fakultet u Zagrebu

Predavanje je održano u petak 13.12.2019. u 14 sati u dvorani E2 u prostorijama Sveučilišnog računskog centra, Marohnićeva 5.

Opširnije o temi: Kako riješiti usporedbe imeničkih servisa uz pomoć malih programerskih bravuroza.
Pišete ASP.NET MVC 5 aplikacije i nedostaje vam mogućnost da jednostavno autenticirate korisnike čiji su računi evidentirani u LDAP poslužitelju (kao npr. u akademskom AAI sustavu) i to tako da uz takvu modificiranu autentikaciju i dalje možete koristiti sve ugrađene mogućnosti ASP.NET MVC 5 identity arhitekture?
Predavač je, nakon mnogih godina bezuspješnog traženja nekog čarobnog plugina ili add ina, pronašao zadovoljavajuće vlastito rješenje za taj problem.
Materijali s predavanja mogu se naći na linku.

Predavanje se moglo pratiti i putem webinara