Korištenje računalnog klastera Isabella

Trajanje: 10 školskih sati (u učionici ili uživo online, putem sustava za webinare)
Način održavanja: dva uzastopna dana po pet školskih sati (2 x 5)
Opis radionice: Radionica je namijenjena sadašnjim korisnicima početnicima i budućim korisnicima koji se žele upoznati s okolinom klastera Isabella i osnovama njegovog sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine (SGE).
Sadržaj: Rad na računalnom klasteru Isabella, način pohrane i pripreme podataka za obradu, odabir programske okoline, izvođenje korisničkih aplikacija putem sustava za upravljanje poslovima te nadzor izvođenja aplikacija i rada računalnih čvorova.
Preduvjet za sudjelovanje: Posjedovanje elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr i osnovno poznavanje rada s operacijskim sustavom Linux. Prije pohađanja radionice, od polaznika se očekuje da prođu kroz provjeru znanja u okviru online tečaja "Linux za korisnike Isabelle".
Cijena: besplatno
Termini održavanja: Webinari Srca
Prijava na radionicu: Webinari Srca
Napomena: Nakon pohađanja radionice polaznici stječu pravo na dobivanje potvrde o sudjelovanju na radionici i digitalne značke.