Online radionica "OJS3 za urednike časopisa u Hrčku"

Snimka online radionice dostupna je na YouTube kanalu Sveučilišnog računskog centra.

Online radionica OJS3 za urednike časopisa u Hrčku održat će se u petak, 20. studenoga 2020. u 13 sati.

Open Journal System (OJS) je sustav namijenjen za uređivanje i izdavanje znanstvenih časopisa u otvorenom pristupu kojim se globalno koristi više od 10 000 časopisa.

Polaznici će na radionici naučiti u OJS3 okolini na Portalu hrvatskih znanstvenih i stručnih časopisa - Hrčak uspostaviti proces uređivanja svojeg časopisa. Za radionicu nisu potrebna predznanja o OJS-u, ali polaznici trebaju biti dobro upoznati s procesom uređivanja časopisa kako bi taj proces mogli prenijeti u OJS.

↓ Obrazac za prijavu

Osnove OJS-a (13:00 - 14:20)

Uvodno o OJS-u
Što je OJS, kome je namijenjen, koje su prednosti korištenja OJS-a

Postavke časopisa
Postavljanje osnovnih podataka o časopisu (izdavač, ISSN, opis, impresum, kontakti) i izgleda mrežne stranice časopisa

Korisnici i uloge
Opis uloga u OJS-u, pojašnjenje registracije korisnika, korisnici u više časopisa na OJS-u

Tijek rada urednika
Zaprimanje rada, postupak recenzije, odobravanja/odbacivanja i objavljivanja članka

Brzo dodavanje članka
Skraćeni postupak brzog dodavanja članka u broj (za one koji samo žele objavljivati u OJS-u)

Napredne funkcionalnosti OJS-a (14:35 - 16:00)

Postavke tijeka rada OJS-a
Postavljanje elemenata i uvjeta zaprimanja rada, načina recenziranja, recenzentskih obrazaca, e-mail poruka, itd.

Izrada statičnih stranica
Izrada dodatnih stranica za potrebe časopisa koje nisu uključene u OJS, npr. stranice za politiku otvorenog pristupa

Crossref/DOI integracija
Postavljanje automatskog dodijeljivanja DOI oznaka člancima

ORCID integracija
Postavljanje integracije s ORCID sustavom za dodijeljivanje ORCID-a autorima članaka

Prijava na online radionicu "OJS za urednike časopisa u Hrčku"

Podaci koje nam pošaljete putem obrasca koristit će se isključivo za komunikaciju u vezi događanja na koje se prijavljujete. Isti će biti izbrisani šest mjeseci nakon događanja.

Napomena: Adresu za pristup online radionici dobit ćete na adresu e-pošte kada se prijavite.