50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Konstituirano novo Upravno vijeće Srca

(Zagreb, 30. studenoga 2016.) Danas je u Sveučilišnom računskom centru održana prva konstituirajuća sjednica novog Upravnog vijeća Srca. Sjednicu je sazvao i njome predsjedao rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Odluku o imenovanju Upravnog vijeća donio je Senat Sveučilišta u Zagrebu na 5. sjednici održanoj 15. studenoga 2016. godine. U Upravno vijeće Srca imenovani su, na prijedlog rektora, red. prof. art. Mladen Janjanin, prorektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Neven Vrček, dekan Fakulteta organizacije i informatike i Marko Lepoglavec, zamjenik predsjednika Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu. Na prijedlog ministra znanosti i obrazovanja u Upravno vijeće je imenovana Ivana Puljiz, savjetnica za znanost i visoko obrazovanje u Ministarstvu znanosti i obrazovanja. Sandra Razbornik, voditeljica Ureda za međunarodnu i međuinstitucionalnu suradnju Srca članica je Upravnog vijeća kao predstavnica radnika Srca na temelju provedenih izbora.

Na sjednici je sudjelovao i ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić. Za predsjednika Upravnog vijeća izabran je prof. dr. sc. Neven Vrček.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce) je javna ustanova koje djeluje u sastavu Sveučilišta u Zagrebu, a ima dvojaku misiju: središnja je infrastrukturna ustanova cjelokupnog sustava znanosti i visokog obrazovanja Republike Hrvatske koja osigurava izgradnju, održavanje i podršku uporabi moderne računalne, komunikacijske, posredničke, podatkovne i informacijske infrastrukture (e-infrastrukture). Srce je istovremeno i računski i informacijski centar Sveučilišta u Zagrebu, nadležan za koordinaciju razvoja e-infrastrukture Sveučilišta.

Upravno vijeće Srca je tijelo koje se, prema Statutu Srca sastoji od pet članova. Četiri člana Upravnog vijeća imenuje Senat Sveučilišta u Zagrebu, a jedan član koji je predstavnik radnika imenuje se i opoziva pod uvjetima i na način kako je to uređeno propisima kojima se reguliraju radni odnosi i/ili kolektivnim ugovorima koje je Srce obvezno primjenjivati. Senat Sveučilišta u Zagrebu imenuje tri člana Upravnog vijeća na prijedlog rektora Sveučilišta i jednog člana s popisa kojeg predlaže ministar nadležan za znanost i visoko obrazovanje. Mandat članova Upravnog vijeća je dvije godine.

Na 1. sjednici Upravno vijeće raspravilo je plan predstojećih aktivnosti i donijelo Odluku o pokretanju postupka imenovanja ravnatelja Srca za razdoblje od 1. travnja 2017. godine na rok od četiri godine.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Na slici (slijeva prema desno): prof. dr. sc. Damir Boras, Ivana Puljiz, prof. dr. sc. Neven Vrček, Sandra Razbornik, red. prof. art. Mladen Janjanin, Marko Lepoglavec i dr. sc. Zoran Bekić.

Izdvojene najnovije vijesti

25. siječnja 2021.

Srce, kao nacionalni operater i koordinator usluge eduroam, unaprijedilo sustav eduroam pomoću CAT (Configuration Assistant Tool) alata.

15. siječnja 2021.

Od ovog mjeseca ponuda osnovnih tečajeva bogatija je za novi tečaj o programiranju pod nazivom "Objektno orijentirano programiranje u Javi".

14. siječnja 2021.

Centar za e-učenje Srca pripremio je novi online tečaj naziva Vrednovanje studentskih postignuća u online okruženju kako bi pomogao nastavnicima da što lakše i kvalitetnije prate realizaciju definiranih ishoda učenja u online okruženju.

Izdvojena događanja

sij 27

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se s administracijom Linux poslužitelja. Online tečaj uz vodstvo predavača počinje 27. 1. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

velj 01

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 1. 2. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 10

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 10. 2. 2020., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.