Sekundarna lokacija CIX-a - poziv za novinare

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare povodom službenog početka rada sekundarne lokacije CIX-a.

Konferencija za novinare održat će se u utorak, 14. lipnja 2016. godine  u 13 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

Sekundarna lokacija nacionalnog čvorišta za razmjenu internetskog prometa (CIX) puštena je u rad 1. lipnja 2016. godine. Infrastruktura CIX-a ovime je iz infrastrukture jedne lokacije prerasla u distribuiranu, na dvije lokacije u Zagrebu: CIX1 na lokaciji podatkovnog centra Srce i CIX2 na lokaciji podatkovnog centra Altus IT.

O značaju ovog iskoraka, kao i ostalim novostima vezanim uz CIX, na konferenciji za novinare govorit će:

• Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca
  • Mario Klobučar, predstojnik Sektora za mrežne i komunikacijske sustave Srca.

Izdvojene najnovije vijesti

20. siječnja 2020.

Pozivamo vas na predavanje „Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“ u petak 24. 1. 2020. u 14:00 sati u dvorani E1 u Sveučilišnom računskom centru, Marohnićeva 5.

17. siječnja 2020.

Pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, Sandra Kučina Softić obranila je 16. siječnja 2020. godine doktorsku disertaciju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

2. siječnja 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2020. godinu na svojoj 4. sjednici koja je održana 9. prosinca 2019. godine.

Izdvojena događanja

sij 24

„Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.