Završila deveta akcija Srce za brucoše

fotografija brucoši

(Zagreb, 20. listopada 2016.) Srce već kontinuirano devet godina organizira akciju „Srce za brucoše“ kojom studente prve godine studija upoznajemo s uslugama Srca koje će moći koristiti kao studenti Sveučilišta u Zagrebu. Mnoge od usluga Srca osmišljene su upravo za studente kako bi im olakšale i unaprijedile proces studiranja, a većina tih usluga studentima je dostupna bez naknade.

Akciju „Srce za brucoše“ provodimo uz suradnju uprava fakulteta i akademija Sveučilišta u Zagrebu, a ove akademske godine održali smo predstavljanje Srca na svim sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu. Više od 12.000 studenata upoznali smo sa Srcem i uslugama Srca, te održali ukupno 48 predavanja.

Svjesni smo da se u gomili obavijesti, poruka i informacija, važne stvari lako zaborave pa smo stoga za sve studente napravili označivač stranica (bookmark) koji smo podijelili na predavanjima, a veseo je i zabavan podsjetnik na kojemu studenti mogu pronaći više informacija o Srcu. Na web-stranici Srca (www.srce.unizg.hr/studenti/), namijenjenoj prvenstveno studentima, nalaze se sve informacije o akciji „Srce za brucoše“ kao i dodatne informacije o uslugama za studente o kojima smo govorili na predavanju.

Studiranje je zahtjevan dio života, ali i jedan od najljepših razdoblja učenja, stoga svim studentima Sveučilišta u Zagrebu, a posebno studentima prvih godina dodiplomskih studija želimo veselo i uspješno studiranje.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

*Zahvaljujemo Medicinskom fakultetu, Fakultetu organizacije i informatike te Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na ustupljenim fotografijama.

Izdvojene najnovije vijesti

7. kolovoza 2020.

Podsjećamo studente da e-potvrdu o statusu studenta mogu dobiti i bez odlaska u referadu, putem sustava e-Građani. To se odnosi i na one koji su već upisani u iduću (2020./2021.) akademsku godinu.

6. kolovoza 2020.

Izvršni odbor Europskog oblaka za otvorenu znanost (engl. European Open Science Cloud, EOSC) pokrenuo je otvoreno savjetovanje o strateškoj agendi EOSC-a za istraživanje i inovacije (engl. Strategic Research and Innovation Agenda, SRIA).

30. srpnja 2020.

Upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka završeni su na većini visokih učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Upisano je više od 21.100 studenata.

Izdvojena događanja