Hrvatski prostor weba - 15 godina mjerenja

Sveučilišni računski centar (Srce) poziva Vas na konferenciju za novinare pod nazivom "Hrvatski prostor weba – 15 godina mjerenja".

"Hrvatski prostor weba – 15 godina mjerenja"

Konferencija za novinare održat će se 15. veljače 2017. godine u 12 sati u prostorijama Sveučilišnoga računskoga centra (Srce) Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji za novinare sudjelovat će:

• mr.sc. Miroslav Milinović, pomoćnik ravnatelja za informacijsku i posredničku infrastrukturu
  • Draženko Celjak, voditelj Službe za podatkovne usluge i kolaboracijske alate

Na konferenciji za novinare podsjetit ćemo se kako smo i zašto započeli mjeriti hrvatski prostor weba te što smo kroz tu aktivnost naučili o hrvatskom webu u proteklih 15 godina. U drugom dijelu konferencije za novinare bit će govora o aktivnostima Srca i rezultatima vezanim uz nedavno dovršeno šesto harvestiranje hrvatskoga weba.

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić, voditeljica

Izdvojene najnovije vijesti

20. siječnja 2020.

Pozivamo vas na predavanje „Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“ u petak 24. 1. 2020. u 14:00 sati u dvorani E1 u Sveučilišnom računskom centru, Marohnićeva 5.

17. siječnja 2020.

Pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, Sandra Kučina Softić obranila je 16. siječnja 2020. godine doktorsku disertaciju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

2. siječnja 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2020. godinu na svojoj 4. sjednici koja je održana 9. prosinca 2019. godine.

Izdvojena događanja

sij 24

„Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.