Hrvatski prostor weba - 15 godina mjerenja

Sveučilišni računski centar (Srce) poziva Vas na konferenciju za novinare pod nazivom "Hrvatski prostor weba – 15 godina mjerenja".

"Hrvatski prostor weba – 15 godina mjerenja"

Konferencija za novinare održat će se 15. veljače 2017. godine u 12 sati u prostorijama Sveučilišnoga računskoga centra (Srce) Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji za novinare sudjelovat će:

• mr.sc. Miroslav Milinović, pomoćnik ravnatelja za informacijsku i posredničku infrastrukturu
  • Draženko Celjak, voditelj Službe za podatkovne usluge i kolaboracijske alate

Na konferenciji za novinare podsjetit ćemo se kako smo i zašto započeli mjeriti hrvatski prostor weba te što smo kroz tu aktivnost naučili o hrvatskom webu u proteklih 15 godina. U drugom dijelu konferencije za novinare bit će govora o aktivnostima Srca i rezultatima vezanim uz nedavno dovršeno šesto harvestiranje hrvatskoga weba.

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić, voditeljica

Izdvojene najnovije vijesti

20. rujna 2019.

I ove godine će se godine, od 30. rujna do 6. listopada, cijela Hrvatska udružiti u obilježavanju nacionalne kampanje pod nazivom Tjedan cjeloživotnog učenja. Riječ je o obrazovnoj kampanji kojom se građanima prenosi poruka o važnosti obrazovanja... Više

17. rujna 2019.

Projekt National Initiatives for Open Science in Europe (NI4OS-Europe) započeo je 1. rujna 2019. u sklopu Obzor 2020 (Horizon 2020) programa Europske unije za istraživanje i inovacije za razdoblje 2014. - 2020. godine.

17. rujna 2019.

Pozivamo vas na predavanje „Microsoft Teams - što se promijenilo unutar Teamsa i zašto baš Teams?“ u petak 20. 9. 2019. u 14:00 sati u dvorani E2 u Sveučilišnom računskom centru, Marohnićeva 5.

Izdvojena događanja

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.