50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Konferencija za novinare - planovi Srca za 2017. godinu

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare s temom Planovi Srca u 2017. godini.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 25. siječnja 2017. godine  u 11 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

O planovima Srca u 2017. godini govorit će:

• dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
  • Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca

Na konferenciji za novinare govorit ćemo o našim strateškim razvojnim projektima kao što su HR-ZOO - Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i Dabar - Digitalni akademski arhivi i repozitoriji. Bit će riječi i o konferenciji Srca – DEI 2017, novim informacijskim sustavima u informacijskom krajobrazu obrazovanja i znanosti te planiranim iskoracima u obrazovnim programima, posebno u onim specijalističkim za IT stručnjake ali i sveučilišne nastavnike.

Plan je Sveučilišnog računskog centra (Srca) i u 2017. godini nastaviti ostvarivati svoju dvojaku misiju, osigurati akademskoj zajednici, kao najavangardnijem dijelu društva, stalni pristup najnovijim informacijskim i komunikacijskim tehnologijama. Istovremeno osiguravamo da mnogobrojne postojeće usluge i sustavi, njih više od 50, nastave pouzdano funkcionirati, ali i razvijati se u skladu s potrebama korisnika.

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

25. siječnja 2021.

Srce, kao nacionalni operater i koordinator usluge eduroam, unaprijedilo sustav eduroam pomoću CAT (Configuration Assistant Tool) alata.

15. siječnja 2021.

Od ovog mjeseca ponuda osnovnih tečajeva bogatija je za novi tečaj o programiranju pod nazivom "Objektno orijentirano programiranje u Javi".

14. siječnja 2021.

Centar za e-učenje Srca pripremio je novi online tečaj naziva Vrednovanje studentskih postignuća u online okruženju kako bi pomogao nastavnicima da što lakše i kvalitetnije prate realizaciju definiranih ishoda učenja u online okruženju.

Izdvojena događanja

sij 27

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se s administracijom Linux poslužitelja. Online tečaj uz vodstvo predavača počinje 27. 1. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

velj 01

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 1. 2. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 10

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 10. 2. 2020., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.