Konferencija za novinare - planovi Srca za 2017. godinu

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare s temom Planovi Srca u 2017. godini.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 25. siječnja 2017. godine  u 11 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

O planovima Srca u 2017. godini govorit će:

• dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
  • Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca

Na konferenciji za novinare govorit ćemo o našim strateškim razvojnim projektima kao što su HR-ZOO - Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i Dabar - Digitalni akademski arhivi i repozitoriji. Bit će riječi i o konferenciji Srca – DEI 2017, novim informacijskim sustavima u informacijskom krajobrazu obrazovanja i znanosti te planiranim iskoracima u obrazovnim programima, posebno u onim specijalističkim za IT stručnjake ali i sveučilišne nastavnike.

Plan je Sveučilišnog računskog centra (Srca) i u 2017. godini nastaviti ostvarivati svoju dvojaku misiju, osigurati akademskoj zajednici, kao najavangardnijem dijelu društva, stalni pristup najnovijim informacijskim i komunikacijskim tehnologijama. Istovremeno osiguravamo da mnogobrojne postojeće usluge i sustavi, njih više od 50, nastave pouzdano funkcionirati, ali i razvijati se u skladu s potrebama korisnika.

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

20. rujna 2019.

I ove godine će se godine, od 30. rujna do 6. listopada, cijela Hrvatska udružiti u obilježavanju nacionalne kampanje pod nazivom Tjedan cjeloživotnog učenja. Riječ je o obrazovnoj kampanji kojom se građanima prenosi poruka o važnosti obrazovanja... Više

17. rujna 2019.

Projekt National Initiatives for Open Science in Europe (NI4OS-Europe) započeo je 1. rujna 2019. u sklopu Obzor 2020 (Horizon 2020) programa Europske unije za istraživanje i inovacije za razdoblje 2014. - 2020. godine.

17. rujna 2019.

Pozivamo vas na predavanje „Microsoft Teams - što se promijenilo unutar Teamsa i zašto baš Teams?“ u petak 20. 9. 2019. u 14:00 sati u dvorani E2 u Sveučilišnom računskom centru, Marohnićeva 5.

Izdvojena događanja

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.