Konferencija za novinare - planovi Srca za 2017. godinu

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare s temom Planovi Srca u 2017. godini.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 25. siječnja 2017. godine  u 11 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

O planovima Srca u 2017. godini govorit će:

• dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
  • Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca

Na konferenciji za novinare govorit ćemo o našim strateškim razvojnim projektima kao što su HR-ZOO - Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i Dabar - Digitalni akademski arhivi i repozitoriji. Bit će riječi i o konferenciji Srca – DEI 2017, novim informacijskim sustavima u informacijskom krajobrazu obrazovanja i znanosti te planiranim iskoracima u obrazovnim programima, posebno u onim specijalističkim za IT stručnjake ali i sveučilišne nastavnike.

Plan je Sveučilišnog računskog centra (Srca) i u 2017. godini nastaviti ostvarivati svoju dvojaku misiju, osigurati akademskoj zajednici, kao najavangardnijem dijelu društva, stalni pristup najnovijim informacijskim i komunikacijskim tehnologijama. Istovremeno osiguravamo da mnogobrojne postojeće usluge i sustavi, njih više od 50, nastave pouzdano funkcionirati, ali i razvijati se u skladu s potrebama korisnika.

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

7. kolovoza 2020.

Podsjećamo studente da e-potvrdu o statusu studenta mogu dobiti i bez odlaska u referadu, putem sustava e-Građani. To se odnosi i na one koji su već upisani u iduću (2020./2021.) akademsku godinu.

6. kolovoza 2020.

Izvršni odbor Europskog oblaka za otvorenu znanost (engl. European Open Science Cloud, EOSC) pokrenuo je otvoreno savjetovanje o strateškoj agendi EOSC-a za istraživanje i inovacije (engl. Strategic Research and Innovation Agenda, SRIA).

30. srpnja 2020.

Upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka završeni su na većini visokih učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Upisano je više od 21.100 studenata.

Izdvojena događanja