50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Nova stručna konferencija Srca - Srce DEI 2017

(Zagreb, 24. ožujka 2017.) Sveučilišni računski centar (Srce) 5. travnja 2017. organizira stručnu konferenciju pod nazivom: Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2017 sa središnjom temom: Iskustva u implementaciji informacijskih tehnologija u znanosti i visokom obrazovanju.

Konferencija se održava 5. travnja 2017. u kongresnim dvoranama Plaza Event Centra (bivši Hypo centar) na adresi Slavonska avenija 6, odnosno u neposrednoj blizini Srca. Konferencija započinje u 9.30 sati, a očekujemo da će završna panel rasprava u obliku neformalnog razgovora s pozvanim predavačima potrajati do 18 sati. Pretkonferencijski dan će se održati 4. travnja 2017. u zgradi Srca na adresi Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji planiramo okupiti više od 200 stručnjaka koji se bave planiranjem, implementacijom i primjenom novih informacijskih tehnologija u znanosti i visokom obrazovanju, ali i napredne korisnike takvih tehnologija, kao i sve one koje takve tehnologije profesionalno zanimaju.

Program konferencije sastoji se od niza predavanja, rasprava i radionica vezanih uz aktualne izazove, ali i planove i mogućnosti primjene informacijskih i komunikacijskih tehnologija u modernom obrazovanju i znanosti.

Okosnica programa dva su pozvana predavanja koja pripremaju ugledne stručnjakinje:

• Ingrid Melve, voditeljica programa eCampus, UNINETT, Norveška, koja će održati pozvano predavanje pod nazivom: „Building the digital campus: examples from Norwegian national services and collaborations“
  • Airina Volungevičienė, direktorica Instituta za inovativne studije Sveučilišta Vytautas Magnus, Litva i predsjednica European Distance and E-Learning Network (EDEN) s pozvanim predavanjem na temu: „Different paths of technology enhanced learning integration into a higher education institution“.

Tijekom pretkonferencijskoga dana, 4. travnja, održat će se šest radionica na kojima će sudionici steći praktična znanja i imati mogućnost raspraviti svoja iskustva i prijedloge vezane uz različite komponente e-infrastrukture i mogućnosti primjene tih komponenti u njihovom okruženju.

Konferencijski dan, 5. travnja, osim ranije spomenutih pozvanih predavanja, koja su zamišljena kao uvod i poticaj za daljnje rasprave, donosi predavanja i rasprave unutar četiri paralelna tematska bloka:

• Informacijski sustavi u znanosti i visokom obrazovanju
  • Digitalni repozitoriji u znanosti i visokom obrazovanju
  • Infrastrukture za napredno računanje
  • Novi alati i tehnologije u obrazovanju.

U popodnevnim satima održat će se panel rasprava, zapravo, razgovor uz kavu s pozvanim predavačicama u Srcu na temu „Pogled u budućnost: sveučilišta digitalnog doba“. U raspravi će, kao predstavnici hrvatske akademske zajednice sudjelovati i dekan Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu i predsjednik Upravnog vijeća Srca prof. dr. sc. Neven Vrček, te predstavnici Srca.

Pozivamo Vas da nam se pridružite i pratite rad nove stručne konferencije Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2017.

Detaljan program i dodatne informacije možete naći na www.srce.hr/dei

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

27. rujna 2021.

U razdoblju od 27. rujna do 3. listopada 2021. u Hrvatskoj i u svijetu obilježava se Tjedan cjeloživotnog učenja. Riječ je o inicijativi koju je davne 1999. godine pokrenuo UNESCO, a čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja... Više

27. rujna 2021.

U okviru Tjedna Centra za e-učenje u petak, 24 rujna 2021. predstavljen je Vodič za ocjene u sustavu Moodle. Provjerite svoje znanje ili naučite nešto novo o ocjenama i u novoj akademskoj godini unaprijedite svoje e-kolegije i na ovom području.... Više

27. rujna 2021.

Puh je posljednjom nadogradnjom dostigao najvišu razinu sigurnosti što je i potvrdilo dobivanje ocjene A+.

Izdvojena događanja

lis 05

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u utorak, 5. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 06

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 6. listopada 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 11

Želite se upoznati s osnovnim pojmovima u vezi razumijevanja rada u WordPressu? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet  će u ponedjeljak, 11. listopada 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.