Nova stručna konferencija Srca - Srce DEI 2017

(Zagreb, 24. ožujka 2017.) Sveučilišni računski centar (Srce) 5. travnja 2017. organizira stručnu konferenciju pod nazivom: Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2017 sa središnjom temom: Iskustva u implementaciji informacijskih tehnologija u znanosti i visokom obrazovanju.

Konferencija se održava 5. travnja 2017. u kongresnim dvoranama Plaza Event Centra (bivši Hypo centar) na adresi Slavonska avenija 6, odnosno u neposrednoj blizini Srca. Konferencija započinje u 9.30 sati, a očekujemo da će završna panel rasprava u obliku neformalnog razgovora s pozvanim predavačima potrajati do 18 sati. Pretkonferencijski dan će se održati 4. travnja 2017. u zgradi Srca na adresi Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji planiramo okupiti više od 200 stručnjaka koji se bave planiranjem, implementacijom i primjenom novih informacijskih tehnologija u znanosti i visokom obrazovanju, ali i napredne korisnike takvih tehnologija, kao i sve one koje takve tehnologije profesionalno zanimaju.

Program konferencije sastoji se od niza predavanja, rasprava i radionica vezanih uz aktualne izazove, ali i planove i mogućnosti primjene informacijskih i komunikacijskih tehnologija u modernom obrazovanju i znanosti.

Okosnica programa dva su pozvana predavanja koja pripremaju ugledne stručnjakinje:

• Ingrid Melve, voditeljica programa eCampus, UNINETT, Norveška, koja će održati pozvano predavanje pod nazivom: „Building the digital campus: examples from Norwegian national services and collaborations“
  • Airina Volungevičienė, direktorica Instituta za inovativne studije Sveučilišta Vytautas Magnus, Litva i predsjednica European Distance and E-Learning Network (EDEN) s pozvanim predavanjem na temu: „Different paths of technology enhanced learning integration into a higher education institution“.

Tijekom pretkonferencijskoga dana, 4. travnja, održat će se šest radionica na kojima će sudionici steći praktična znanja i imati mogućnost raspraviti svoja iskustva i prijedloge vezane uz različite komponente e-infrastrukture i mogućnosti primjene tih komponenti u njihovom okruženju.

Konferencijski dan, 5. travnja, osim ranije spomenutih pozvanih predavanja, koja su zamišljena kao uvod i poticaj za daljnje rasprave, donosi predavanja i rasprave unutar četiri paralelna tematska bloka:

• Informacijski sustavi u znanosti i visokom obrazovanju
  • Digitalni repozitoriji u znanosti i visokom obrazovanju
  • Infrastrukture za napredno računanje
  • Novi alati i tehnologije u obrazovanju.

U popodnevnim satima održat će se panel rasprava, zapravo, razgovor uz kavu s pozvanim predavačicama u Srcu na temu „Pogled u budućnost: sveučilišta digitalnog doba“. U raspravi će, kao predstavnici hrvatske akademske zajednice sudjelovati i dekan Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu i predsjednik Upravnog vijeća Srca prof. dr. sc. Neven Vrček, te predstavnici Srca.

Pozivamo Vas da nam se pridružite i pratite rad nove stručne konferencije Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2017.

Detaljan program i dodatne informacije možete naći na www.srce.hr/dei

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

20. siječnja 2020.

Pozivamo vas na predavanje „Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“ u petak 24. 1. 2020. u 14:00 sati u dvorani E1 u Sveučilišnom računskom centru, Marohnićeva 5.

17. siječnja 2020.

Pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, Sandra Kučina Softić obranila je 16. siječnja 2020. godine doktorsku disertaciju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

2. siječnja 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2020. godinu na svojoj 4. sjednici koja je održana 9. prosinca 2019. godine.

Izdvojena događanja

sij 24

„Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.