HR-ZOO potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava

Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak će prije svega osigurati da svaka znanstvena ili visokoobrazovna ustanova u Hrvatskoj, ali i svaka istraživačka skupina ili nastavnik u RH u nadolazećim godinama imaju dovoljno računalnih i spremišnih resursa za svoja istraživanja ili nastavne aktivnosti

Posebno nam je zadovoljstvo pozvati Vas na svečano potpisivanje govora o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)" u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

Potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)“ održat će se sutra, u srijedu, 18. srpnja u 11 sati u Ministarstvu znanosti i obrazovanja (Multimedijalna dvorana u prizemlju).

Na svečanosti će se prisutnima obratiti ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije (SAFU) Tomislav Petric, državna tajnica Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Spomenka Đurić te ravnatelj Sveučilišnoga računskog centra Sveučilišta u Zagrebu dr. sc. Zoran Bekić.

Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO) će prije svega osigurati da svaka znanstvena ili visokoobrazovna ustanova u Hrvatskoj, ali i svaka istraživačka skupina ili svaki nastavnik u RH u nadolazećim godinama imaju dovoljno računalnih i spremišnih resursa za svoja istraživanja ili nastavne aktivnosti. Navedeno je posebno važno zbog činjenice da smo već ušli u razdoblje u kojem se i moderna znanost i moderno obrazovanje u velikoj mjeri temelje na obradi velike količine podataka i primjeni metoda koja su računalno izuzetno zahtjevne.

Ovim projektom Hrvatska osigurava kontinuitet relevantnosti svoje infrastrukture i njezine povezanosti sa sličnim europskim infrastrukturama i projektima, ali i kontinuitet povezanosti hrvatskog istraživačkog i obrazovnog prostora, dakle hrvatskih institucija, projekata, znanstvenika i nastavnika s europskim i svjetskim.

Projekt koordinira i vodi Sveučilišni računski centar (Srce), a partneri su Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište u Osijeku, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu, Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNET i  Institut Ruđer Bošković.

Izdvojene najnovije vijesti

22. svibnja 2020.

Jubilarni deseti MoodleMoot Hrvatska, u organizaciji Srca i Centra potpore e-učenju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, održat će se u utorak i srijedu, 16. i 17.  lipnja 2020. i to u online okruženju.

20. svibnja 2020.

Srce će u suradnji s Hrvatskom zakladom za znanost, Sveučilišnom knjižnicom Rijeka, Sveučilišnom knjižnicom u Splitu, Gradskom i sveučilišnom knjižnicom Osijek te Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu održat će seriju webinara pod... Više

11. svibnja 2020.

Novi Upisnik studijskih programa objavljen je 5. svibnja 2020. godine. Riječ je o novom softverskom rješenju središnje evidencije akreditiranih studijskih programa u Republici Hrvatskoj.

Izdvojena događanja