HR-ZOO potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava

Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak će prije svega osigurati da svaka znanstvena ili visokoobrazovna ustanova u Hrvatskoj, ali i svaka istraživačka skupina ili nastavnik u RH u nadolazećim godinama imaju dovoljno računalnih i spremišnih resursa za svoja istraživanja ili nastavne aktivnosti

Posebno nam je zadovoljstvo pozvati Vas na svečano potpisivanje govora o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)" u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

Potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)“ održat će se sutra, u srijedu, 18. srpnja u 11 sati u Ministarstvu znanosti i obrazovanja (Multimedijalna dvorana u prizemlju).

Na svečanosti će se prisutnima obratiti ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije (SAFU) Tomislav Petric, državna tajnica Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Spomenka Đurić te ravnatelj Sveučilišnoga računskog centra Sveučilišta u Zagrebu dr. sc. Zoran Bekić.

Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO) će prije svega osigurati da svaka znanstvena ili visokoobrazovna ustanova u Hrvatskoj, ali i svaka istraživačka skupina ili svaki nastavnik u RH u nadolazećim godinama imaju dovoljno računalnih i spremišnih resursa za svoja istraživanja ili nastavne aktivnosti. Navedeno je posebno važno zbog činjenice da smo već ušli u razdoblje u kojem se i moderna znanost i moderno obrazovanje u velikoj mjeri temelje na obradi velike količine podataka i primjeni metoda koja su računalno izuzetno zahtjevne.

Ovim projektom Hrvatska osigurava kontinuitet relevantnosti svoje infrastrukture i njezine povezanosti sa sličnim europskim infrastrukturama i projektima, ali i kontinuitet povezanosti hrvatskog istraživačkog i obrazovnog prostora, dakle hrvatskih institucija, projekata, znanstvenika i nastavnika s europskim i svjetskim.

Projekt koordinira i vodi Sveučilišni računski centar (Srce), a partneri su Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište u Osijeku, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu, Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNET i  Institut Ruđer Bošković.

Izdvojene najnovije vijesti

20. siječnja 2020.

Pozivamo vas na predavanje „Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“ u petak 24. 1. 2020. u 14:00 sati u dvorani E1 u Sveučilišnom računskom centru, Marohnićeva 5.

17. siječnja 2020.

Pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, Sandra Kučina Softić obranila je 16. siječnja 2020. godine doktorsku disertaciju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

2. siječnja 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2020. godinu na svojoj 4. sjednici koja je održana 9. prosinca 2019. godine.

Izdvojena događanja

sij 24

„Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.