Na tečajeve Srca iz sustava e-Gradjani

(Zagreb, 2. veljače 2018.) Od danas građani putem sustava e-Građani mogu pristupati i online tečajevima Srca. Uslugama u sustavu e-Građani mogu pristupati svi registrirani korisnici koji posjeduju elektroničku vjerodajnicu.

Uz velik broj drugih usluga kojima se već može pristupati putem sustava e-Građani, od danas svi građani koji ga koriste, brzo i jednostavno mogu pristupati sustavu za e-učenje Srca (http://lms.srce.hr) i samostalno učiti uz pomoć online tečajeva Srca. Kroz široku ponudu besplatnih tečajeva iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija, polaznici se mogu upoznati ili proširiti svoja znanja o uporabi računala i uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access) te drugim područjima, kao što su e-učenje, Linux, Creative Commons licence, IT sigurnost ili programski jezik R, a ovaj se popis tečajeva neprestano nadopunjuje novim naslovima.

Članovi akademske zajednice (studenti, nastavnici i djelatnici visokih učilišta te javnih instituta) tečajevima mogu pristupati uporabom svojeg elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr. Sustav e-Građani prepoznat je kao sustav koji će svim drugim građanima omogućiti jednako jednostavan pristup online tečajevima.

Online tečajevi odličan su izbor za osobe kojima je potrebna veća fleksibilnost u vezi mjesta, vremena i tempa učenja. Trenutačno je u sustavu za e-učenje Tečajeva Srca registrirano čak 6.619 korisnika što potvrđuje velik interes za ovakvu vrstu učenja.

Više informacija o tečajevima Srca možete pronaći na stranici http://www.srce.hr/edu.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću

Izdvojene najnovije vijesti

11. rujna 2019.

U ponedjeljak, 9. 9. 2019., u Srcu je održana prva radionica "Priprema i objava digitalnog objekta Obrazovni sadržaji u Dabru". Obrazovni sadržaji najnoviji je digitalni objekt implementiran u sustav.

9. rujna 2019.

Za novu akademsku godinu 2019./2020. Srce je pripremilo novu inačicu MerlinMobile aplikacije koja je sada dostupna u Google i Apple trgovinama. Aplikaciju je moguće instalirati na Android i iOS uređajima.

9. rujna 2019.

Tjedan Centra za e-učenje Srca, koji se tradicionalno održava svake godine, ove će se godine održati od 23. do 27. rujna 2019. Tijekom tjedna bit će održane radionice i tečajevi.

Izdvojena događanja

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.