Na tečajeve Srca iz sustava e-Gradjani

(Zagreb, 2. veljače 2018.) Od danas građani putem sustava e-Građani mogu pristupati i online tečajevima Srca. Uslugama u sustavu e-Građani mogu pristupati svi registrirani korisnici koji posjeduju elektroničku vjerodajnicu.

Uz velik broj drugih usluga kojima se već može pristupati putem sustava e-Građani, od danas svi građani koji ga koriste, brzo i jednostavno mogu pristupati sustavu za e-učenje Srca (http://lms.srce.hr) i samostalno učiti uz pomoć online tečajeva Srca. Kroz široku ponudu besplatnih tečajeva iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija, polaznici se mogu upoznati ili proširiti svoja znanja o uporabi računala i uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access) te drugim područjima, kao što su e-učenje, Linux, Creative Commons licence, IT sigurnost ili programski jezik R, a ovaj se popis tečajeva neprestano nadopunjuje novim naslovima.

Članovi akademske zajednice (studenti, nastavnici i djelatnici visokih učilišta te javnih instituta) tečajevima mogu pristupati uporabom svojeg elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr. Sustav e-Građani prepoznat je kao sustav koji će svim drugim građanima omogućiti jednako jednostavan pristup online tečajevima.

Online tečajevi odličan su izbor za osobe kojima je potrebna veća fleksibilnost u vezi mjesta, vremena i tempa učenja. Trenutačno je u sustavu za e-učenje Tečajeva Srca registrirano čak 6.619 korisnika što potvrđuje velik interes za ovakvu vrstu učenja.

Više informacija o tečajevima Srca možete pronaći na stranici http://www.srce.hr/edu.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću

Izdvojene najnovije vijesti

20. siječnja 2020.

Pozivamo vas na predavanje „Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“ u petak 24. 1. 2020. u 14:00 sati u dvorani E1 u Sveučilišnom računskom centru, Marohnićeva 5.

17. siječnja 2020.

Pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, Sandra Kučina Softić obranila je 16. siječnja 2020. godine doktorsku disertaciju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

2. siječnja 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2020. godinu na svojoj 4. sjednici koja je održana 9. prosinca 2019. godine.

Izdvojena događanja

sij 24

„Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.