Na tečajeve Srca iz sustava e-Gradjani

(Zagreb, 2. veljače 2018.) Od danas građani putem sustava e-Građani mogu pristupati i online tečajevima Srca. Uslugama u sustavu e-Građani mogu pristupati svi registrirani korisnici koji posjeduju elektroničku vjerodajnicu.

Uz velik broj drugih usluga kojima se već može pristupati putem sustava e-Građani, od danas svi građani koji ga koriste, brzo i jednostavno mogu pristupati sustavu za e-učenje Srca (http://lms.srce.hr) i samostalno učiti uz pomoć online tečajeva Srca. Kroz široku ponudu besplatnih tečajeva iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija, polaznici se mogu upoznati ili proširiti svoja znanja o uporabi računala i uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access) te drugim područjima, kao što su e-učenje, Linux, Creative Commons licence, IT sigurnost ili programski jezik R, a ovaj se popis tečajeva neprestano nadopunjuje novim naslovima.

Članovi akademske zajednice (studenti, nastavnici i djelatnici visokih učilišta te javnih instituta) tečajevima mogu pristupati uporabom svojeg elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr. Sustav e-Građani prepoznat je kao sustav koji će svim drugim građanima omogućiti jednako jednostavan pristup online tečajevima.

Online tečajevi odličan su izbor za osobe kojima je potrebna veća fleksibilnost u vezi mjesta, vremena i tempa učenja. Trenutačno je u sustavu za e-učenje Tečajeva Srca registrirano čak 6.619 korisnika što potvrđuje velik interes za ovakvu vrstu učenja.

Više informacija o tečajevima Srca možete pronaći na stranici http://www.srce.hr/edu.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću

Izdvojene najnovije vijesti

7. kolovoza 2020.

Podsjećamo studente da e-potvrdu o statusu studenta mogu dobiti i bez odlaska u referadu, putem sustava e-Građani. To se odnosi i na one koji su već upisani u iduću (2020./2021.) akademsku godinu.

6. kolovoza 2020.

Izvršni odbor Europskog oblaka za otvorenu znanost (engl. European Open Science Cloud, EOSC) pokrenuo je otvoreno savjetovanje o strateškoj agendi EOSC-a za istraživanje i inovacije (engl. Strategic Research and Innovation Agenda, SRIA).

30. srpnja 2020.

Upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka završeni su na većini visokih učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Upisano je više od 21.100 studenata.

Izdvojena događanja