Poziv na konferenciju za novinare - Srce DEI 2018

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare povodom održavanja stručne konferencije Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2018

Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2018

Središnja tema konferencije: Izazovi (ne)otvorenosti

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 4. travnja 2018. godine
 u 11 sati, u zgradi Srca, Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji za novinare govorit će:

• dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
  • Sabina Rako, predsjednica Programskog odbora konferencije
  • dr. sc. Kruno Golubić, predsjednik Organizacijskog odbora konferencije

Središnja tema konferencije Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2018 nosi naziv Izazovi (ne)otvorenosti.

Naglasci ovogodišnjeg programa su važnost otvorenosti podataka, infrastrukture, znanosti, obrazovanja, ali i izazovi koje donosi otvorenost i pokušaji implementacije otvorenosti. Ukratko, propitivat će se izazovi (ne)otvorenosti.

Slijedom uspjeha prošlogodišnje konferencije, očekujemo na ovogodišnjoj konferenciji Srce DEI 2018 oko 300 IT stručnjaka i naprednih korisnika novih tehnologija u sustavu znanosti i visokog obrazovanja. Vjerujemo da će tijekom dvodnevnog događanja doći do niza interesantnih rasprava o pravcima i načinima izgradnje modernog i otvorenog obrazovanja i znanosti, koji se temelje na učinkovitoj uporabi novih tehnologija i koncepata.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na stručnoj konferenciji Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2018.

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

17. siječnja 2020.

Pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, Sandra Kučina Softić obranila je 16. siječnja 2020. godine doktorsku disertaciju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

2. siječnja 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2020. godinu na svojoj 4. sjednici koja je održana 9. prosinca 2019. godine.

31. prosinca 2019.

Na inicijativu Srca, uz financijska sredstva koja je osiguralo Ministarstvo znanosti i obrazovanja, nabavljene su licencije za softver za provjeru autentičnosti radova, koji je tako postao dostupan svim javnim visokim učilištima u Republici... Više

Izdvojena događanja

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.