Srce u 2018. godini - konferencija za novinare

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare Srce u 2018. godini – planovi, naglasci i novosti.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 24. siječnja 2018. godine u 12 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

O planovima Srca u 2018. godini govorit će:
•    dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
•    Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca

Na konferenciji za novinare govorit ćemo o očekivanim poslovnim iskoracima Srca u 2018. godini. Bit će govora o velikim projektima kao što su HR-ZOO - Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i uspostava Informacijskog sustava o hrvatskoj znanstvenoj djelatnosti (CroRIS) na pripremi kojih već više godina rade Srce i Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a koji započinju u 2018. godinu. Bit će govora i o pripremama za primjenu GDPR uredbe koja donosi mnoge dodatne zahtjeve u mnoge segmente djelovanja Srca i njezinoj povezanosti s inicijativama u području otvorenih podataka, otvorene znanosti i otvorenog obrazovanja za koje je Srce kontinuirano zalaže.
Najavit ćemo i program ovogodišnje stručne konferencije DEI 2018, koja će ponovo okupiti stručnjake i korisnike najnovijih informacijskih tehnologija u sustavu obrazovanja i znanosti.
Plan je Sveučilišnog računskog centra (Srca) i u 2018. godini nastaviti ostvarivati svoju dvojaku misiju, osigurati akademskoj zajednici, kao najavangardnijem dijelu društva, stalni pristup najnovijim informacijskim i komunikacijskim tehnologijama. Istovremeno osiguravamo da mnogobrojne postojeće usluge i sustavi, njih više od 50, nastave pouzdano funkcionirati, ali i razvijati se u skladu s potrebama korisnika.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

30. ožujka 2020.

Obrazovne aktivnosti u učionicama Srca privremeno su zaustavljene međutim, online tečajevi i dalje su dostupni polaznicima, a aktivnost na sustavu za e-učenje iz dana u dan raste.

27. ožujka 2020.

Značajno povećanje u statistikama obrazovnih aktivnosti (e-kolegiji, webinari, ispiti, zadaće te broj nastavnika i studenata) u protekla dva tjedna u odnosu na prethodna razdoblja pokazuju uspješnost održavanja nastave na daljinu u visokom... Više

Srce novosti 79
25. ožujka 2020.

Izašao je novi broj Srce novosti, no u skladu s izazovnim vremenima samo u elektroničkom obliku.

Izdvojena događanja

Ožu 30

Pohađanjem ovog tečaja steknite znanja i vještine uporabe jezika R za analizu i vizualizaciju podataka. Tečaj počinje u ponedjeljak, 30. 3. 2020. u 17:30 sati.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.