Srce u 2018. godini - konferencija za novinare

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare Srce u 2018. godini – planovi, naglasci i novosti.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 24. siječnja 2018. godine u 12 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

O planovima Srca u 2018. godini govorit će:
•    dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
•    Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca

Na konferenciji za novinare govorit ćemo o očekivanim poslovnim iskoracima Srca u 2018. godini. Bit će govora o velikim projektima kao što su HR-ZOO - Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i uspostava Informacijskog sustava o hrvatskoj znanstvenoj djelatnosti (CroRIS) na pripremi kojih već više godina rade Srce i Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a koji započinju u 2018. godinu. Bit će govora i o pripremama za primjenu GDPR uredbe koja donosi mnoge dodatne zahtjeve u mnoge segmente djelovanja Srca i njezinoj povezanosti s inicijativama u području otvorenih podataka, otvorene znanosti i otvorenog obrazovanja za koje je Srce kontinuirano zalaže.
Najavit ćemo i program ovogodišnje stručne konferencije DEI 2018, koja će ponovo okupiti stručnjake i korisnike najnovijih informacijskih tehnologija u sustavu obrazovanja i znanosti.
Plan je Sveučilišnog računskog centra (Srca) i u 2018. godini nastaviti ostvarivati svoju dvojaku misiju, osigurati akademskoj zajednici, kao najavangardnijem dijelu društva, stalni pristup najnovijim informacijskim i komunikacijskim tehnologijama. Istovremeno osiguravamo da mnogobrojne postojeće usluge i sustavi, njih više od 50, nastave pouzdano funkcionirati, ali i razvijati se u skladu s potrebama korisnika.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

22. listopada 2019.

Natjecanje Copernicus Hackathon koje će se održati u Srcu, započinje sutra i traje do 24. listopada 2019. godine.

21. listopada 2019.

Od 21. do 27. listopada 2019. obilježava se Tjedan otvorenog pristupa, globalna inicijativa koja potiče ustanove i pojedince na organizaciju događaja, tribina, rasprava i edukacija s ciljem promoviranja važnosti otvorenog pristupa znanstvenim... Više

15. listopada 2019.

Na prvom sastanku projekta National Initiatives for Open Science in Europe (NI4OS-Europe) u Ateni sudjelovalo je i Srce kao jedan od dvadeset i dva partnera na projektu.

Izdvojena događanja

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.