Srce u 2018. godini - konferencija za novinare

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare Srce u 2018. godini – planovi, naglasci i novosti.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 24. siječnja 2018. godine u 12 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

O planovima Srca u 2018. godini govorit će:
•    dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
•    Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca

Na konferenciji za novinare govorit ćemo o očekivanim poslovnim iskoracima Srca u 2018. godini. Bit će govora o velikim projektima kao što su HR-ZOO - Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i uspostava Informacijskog sustava o hrvatskoj znanstvenoj djelatnosti (CroRIS) na pripremi kojih već više godina rade Srce i Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a koji započinju u 2018. godinu. Bit će govora i o pripremama za primjenu GDPR uredbe koja donosi mnoge dodatne zahtjeve u mnoge segmente djelovanja Srca i njezinoj povezanosti s inicijativama u području otvorenih podataka, otvorene znanosti i otvorenog obrazovanja za koje je Srce kontinuirano zalaže.
Najavit ćemo i program ovogodišnje stručne konferencije DEI 2018, koja će ponovo okupiti stručnjake i korisnike najnovijih informacijskih tehnologija u sustavu obrazovanja i znanosti.
Plan je Sveučilišnog računskog centra (Srca) i u 2018. godini nastaviti ostvarivati svoju dvojaku misiju, osigurati akademskoj zajednici, kao najavangardnijem dijelu društva, stalni pristup najnovijim informacijskim i komunikacijskim tehnologijama. Istovremeno osiguravamo da mnogobrojne postojeće usluge i sustavi, njih više od 50, nastave pouzdano funkcionirati, ali i razvijati se u skladu s potrebama korisnika.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

17. siječnja 2020.

Pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, Sandra Kučina Softić obranila je 16. siječnja 2020. godine doktorsku disertaciju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

2. siječnja 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2020. godinu na svojoj 4. sjednici koja je održana 9. prosinca 2019. godine.

31. prosinca 2019.

Na inicijativu Srca, uz financijska sredstva koja je osiguralo Ministarstvo znanosti i obrazovanja, nabavljene su licencije za softver za provjeru autentičnosti radova, koji je tako postao dostupan svim javnim visokim učilištima u Republici... Više

Izdvojena događanja

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.