Konferencija za novinare - CRO NGI postaje HTC Cloud

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare povodom uspostave nove usluge Srca za napredno računarstvo u oblaku - HTC Cloud.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 11. prosinca 2019. godine u 10 sati, dvorana 25, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji za novinare govorit će:

• dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
  • Emir Imamagić, predstojnik Sektora za računalne sustave i voditelj usluge CRO NGI - Hrvatska nacionalna grid-infrastruktura
  • izv. prof. dr. sc. Krešimir Pripužić, voditelj Laboratorija za tokove podataka na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, budući korisnik usluge HTC Cloud

Moderna znanost i istraživanje sve više ovise o složenim računalnim i spremišnim sustavima koji omogućavaju zahtjevno računanje te pohranu, dijeljenje i analizu velikih količina podataka. Srce u ovom segmentu pruža niz usluga poput računalnog klastera Isabelle, sustava za digitalne repozitorije Dabar, sustava za pohranu i razmjenu podataka Puh, te sustava temeljenih na računarstvu u oblaku (engl. cloud computing) VPS i VCL.

Nova usluga HTC Cloud pruža platformu za potrebe naprednog računanja i složene analize podataka temeljenu na računarstvu u oblaku. Korisnicima pruža 600 procesorskih jezgri i 150 TB podatkovnog spremišta na kojima na jednostavan i fleksibilan način mogu pokretati proizvoljne programske sustave i aplikacije.

Na konferenciji za novinare bit će dan i pogled u jedno od budućih korištenja usluge HTC Cloud – analiza velikih količina podataka pristiglih iz sustava Interneta stvari (engl: Internet of Things), kao i perspektiva HTC Cloud usluge u kontekstu Hrvatskog znanstvenog i obrazovnog oblaka (HR-ZOO).

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

3. travnja 2020.

Centar za e-učenje Srca osim niza preporuka za rad na daljinu koje su dostupne nastavnicima, pripremio je i dodatne praktične upute za održavanje testova u online okruženju koristeći sustav Merlin (Moodle).

3. travnja 2020.

Građevinskih stručnjaci-volonteri nakon potresa u Zagrebu 22. ožujka 2020. priskočili su u pomoć svojim sugrađanima radeći brzu procjenu oštećenja i uporabljivosti njihovog doma. Ovu važnu i hvale vrijednu inicijativu tehnički je, u okviru svojih... Više

3. travnja 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske objavilo je Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu. Upute koje se odnose na visoko obrazovanje nastale su na temelju rezultata i materijala Centra za e-učenje... Više

Izdvojena događanja

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.