Konferencija za novinare - CRO NGI postaje HTC Cloud

Krupni plan nrednje strane računalnog ormara u kojem su naslagana računala koja na lijevoj strani imaju plave lampice

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare povodom uspostave nove usluge Srca za napredno računarstvo u oblaku - HTC Cloud.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 11. prosinca 2019. godine u 10 sati, dvorana 25, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji za novinare govorit će:

• dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
  • Emir Imamagić, predstojnik Sektora za računalne sustave i voditelj usluge CRO NGI - Hrvatska nacionalna grid-infrastruktura
  • izv. prof. dr. sc. Krešimir Pripužić, voditelj Laboratorija za tokove podataka na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, budući korisnik usluge HTC Cloud

Moderna znanost i istraživanje sve više ovise o složenim računalnim i spremišnim sustavima koji omogućavaju zahtjevno računanje te pohranu, dijeljenje i analizu velikih količina podataka. Srce u ovom segmentu pruža niz usluga poput računalnog klastera Isabelle, sustava za digitalne repozitorije Dabar, sustava za pohranu i razmjenu podataka Puh, te sustava temeljenih na računarstvu u oblaku (engl. cloud computing) VPS i VCL.

Nova usluga HTC Cloud pruža platformu za potrebe naprednog računanja i složene analize podataka temeljenu na računarstvu u oblaku. Korisnicima pruža 600 procesorskih jezgri i 150 TB podatkovnog spremišta na kojima na jednostavan i fleksibilan način mogu pokretati proizvoljne programske sustave i aplikacije.

Na konferenciji za novinare bit će dan i pogled u jedno od budućih korištenja usluge HTC Cloud – analiza velikih količina podataka pristiglih iz sustava Interneta stvari (engl: Internet of Things), kao i perspektiva HTC Cloud usluge u kontekstu Hrvatskog znanstvenog i obrazovnog oblaka (HR-ZOO).

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

18. svibnja 2022.

Izašao je drugi ovogodišnji broj Srce novosti s novim i promijenjenim izgledom te proširenim i ponešto izmijenjenim sadržajem. Novosti i dalje imaju svoje tradicionalne teme iz područja znanosti, e-infrastruktura, digitalnih tehnologija i... Više

18. svibnja 2022.

Danas je u Srcu održana proslava 20 godina računalnog klastera Isabella kojom je ujedno obilježeno i 20 godina računarstva visokih performansi (engl. High Performace Computing, HPC) u Srcu.

18. svibnja 2022.

Pomoćnik ravnatelja Srca dr. sc. Ognjen Orel održao je 12. svibnja izlaganje na temu "Croatian National CRIS - Advances and Challenges", a ravnatelj Srca Ivan Marić održao je 14. svibnja pozvano predavanje na temu "National research e-... Više

Izdvojena događanja

svi 23

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 23. svibnja 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

svi 25

Webinar "Google Rapid Response (GRR) - udaljena forenzika računala" održat će se 25. svibnja 2022. od 10 do 13 sati.

lip 06

U lipnju 2022. organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.