Ljetni mjeseci – nova prilika za stjecanje znanja i vještina u Srcu

Fotografija prikazuje ljude koji sjeda za učionici za računalima

Ljetni mjeseci mnogima donose manje obaveza i pregršt slobodnog vremena. Pozivamo vas da kvalitetno iskoristite svoje slobodno vrijeme i da ljeto koje dolazi posvetite razvoju znanja i vještina iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija. Ne propustite svoju priliku da uz pomoć obrazovnih materijala i stručnih predavača Srca jesen dočekate osnaženi novim znanjima i vještinama.

Velik izbor online tečajeva, koji su besplatni i svima dostupni, pomoći će vam da se upoznate ili prošite svoja znanja o uporabi računala i uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access) te drugim područjima uporabe informacijsko-komunikacijskih tehnologija. Online tečajevi omogućavaju često potrebnu fleksibilnost u vezi mjesta, vremena i tempa učenja te stoga i plaža ili omiljeni kafić mogu postati mjesta gdje ćete učiti i usavršavati svoja znanja. Prijava za online tečajeve obavlja se brzo i jednostavno putem Sustava za e-učenje.

Za one kojima je rad uz vodstvo predavača preferirani način učenja, tečajevi u učionicama su pravi izbor. Stoga vjerujemo da ćete na rasporedu tečajeva u srpnju, kolovozu i rujnu, uz ljetnu stanku od 14. srpnja do 18. kolovoza, pronaći i nešto za sebe. Iz bogate ponude možete izabrati tečajeve o uporabi uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access), tečajeve o programiranju (Python, PHP), bazama podataka (SQL), tečajeve iz statistike (programski jezik R) i mnoge druge. Prijava na tečajeve u učionicama obavlja se putem Sustava za prijavu na tečajeve

Za sve koji žele unaprijediti stručna znanja iz područja administracije operacijskih sustava Linux i Windows pozivamo da sudjeluju u obrazovnim programima namijenjenima prvenstveno IT-specijalistima. To su Linux akademija i program obrazovanja edu4IT Sistemski administrator 1. Novi ciklus tečajeva Linux akademije počinje 16. rujna 2019. godine, dok će novi ciklus održavanja obrazovnog programa za IT-specijaliste (edu4IT) početi 24. rujna 2019. godine. Tijekom ljetnih mjeseci preporučujemo i članke s korisnim uputama i novostima koji se nalaze na portalu sistemac.srce.hr

U okviru ispitnog centra Pearson VUE, Srce zainteresiranima nudi i mogućnost polaganja velikog broja ispita te stjecanje međunarodno priznatih certifikata koje nude tvrtke Microsoft, Oracle, IBM, Cisco itd. Termine ispita te aktualne promotivne akcije moguće je pronaći na web-stranici ispitnog centra.

Osim online tečajeva i tečajeva u učionicama na raspolaganju su i obrazovni materijali Srca, dostupni u otvorenom pristupu. Svi su materijali dostupni s jednog mjesta putem mini-portala Srce i otvoreno obrazovanje (https://www.srce.unizg.hr/portal-oer).

Na kraju još vrijedi spomenuti da su za studente, djelatnike visokih učilišta i javnih instituta te nezaposlene osobe osigurane posebno povoljne cijene pohađanja tečajeva, a polaznicima iz akademske zajednice besplatno su dostupne i jednodnevne radionice o uporabi uredskih i multimedijskih alata.

Više informacija o obrazovnim programima Srca možete pronaći na web stranici obrazovnih usluga.

Ured za odnose s javnošću Srca

Nataša Dobrenić

Izdvojene najnovije vijesti

18. svibnja 2022.

Izašao je drugi ovogodišnji broj Srce novosti s novim i promijenjenim izgledom te proširenim i ponešto izmijenjenim sadržajem. Novosti i dalje imaju svoje tradicionalne teme iz područja znanosti, e-infrastruktura, digitalnih tehnologija i... Više

18. svibnja 2022.

Danas je u Srcu održana proslava 20 godina računalnog klastera Isabella kojom je ujedno obilježeno i 20 godina računarstva visokih performansi (engl. High Performace Computing, HPC) u Srcu.

18. svibnja 2022.

Pomoćnik ravnatelja Srca dr. sc. Ognjen Orel održao je 12. svibnja izlaganje na temu "Croatian National CRIS - Advances and Challenges", a ravnatelj Srca Ivan Marić održao je 14. svibnja pozvano predavanje na temu "National research e-... Više

Izdvojena događanja

svi 23

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 23. svibnja 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

svi 25

Webinar "Google Rapid Response (GRR) - udaljena forenzika računala" održat će se 25. svibnja 2022. od 10 do 13 sati.

lip 06

U lipnju 2022. organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.