Poziv na stručnu konferenciju Srca - Srce DEI 2019

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića.

Sveučilišni računski centar poziva Vas na stručnu konferenciju Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2019

i Uvodnu konferenciju projekta HR-ZOO

u ponedjeljak, 1. travnja 2019. godine u 11 sati,

u Plaza Event Centru dvorani Kornati, Slavonska avenija 6.

Stručna konferencija Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 ove se godine odvija kao uvodna konferencija strateškoga projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Srce DEI 2019 tako je posvećena predstavljanju ciljeva i očekivanih rezultata projekta HR-ZOO i plana aktivnosti u provedbi projekta, te komunikaciji s dionicima sustava znanosti i visokog obrazovanja, sadašnjim korisnicima Srca, a budućim korisnicima HR-ZOO infrastrukture i usluga.

Konferenciju će otvoriti dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca, a prisutnima će se u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja obratiti državni tajnik dr. sc. Tome Antičić. Nakon službenih pozdrava, projekt HR-ZOO će predstaviti voditelj projekta HR-ZOO i zamjenik ravnatelja Srca Ivan Marić.

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića koji će s pozicije svojih područja znanstvenoga rada predstaviti aktualne znanstvene i tehnološke izazove, kao i nužnu transformaciju koju je znanstveno područje već doživjelo ili treba doživjeti u modernom, digitalnom vremenu. O stanju i perspektivama europske digitalne infrastrukture za otvorenu znanost govorit će predstavnik Europske komisije Jean-Cloude Burgelman.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na stručnoj konferenciji Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 te Vas molimo da se obavezno prilikom dolaska javite na registracijski desk kako bi preuzeli akreditaciju i konferencijski paket.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

22. listopada 2019.

Natjecanje Copernicus Hackathon koje će se održati u Srcu, započinje sutra i traje do 24. listopada 2019. godine.

21. listopada 2019.

Od 21. do 27. listopada 2019. obilježava se Tjedan otvorenog pristupa, globalna inicijativa koja potiče ustanove i pojedince na organizaciju događaja, tribina, rasprava i edukacija s ciljem promoviranja važnosti otvorenog pristupa znanstvenim... Više

15. listopada 2019.

Na prvom sastanku projekta National Initiatives for Open Science in Europe (NI4OS-Europe) u Ateni sudjelovalo je i Srce kao jedan od dvadeset i dva partnera na projektu.

Izdvojena događanja

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.