50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Poziv na stručnu konferenciju Srca - Srce DEI 2019

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića.

Sveučilišni računski centar poziva Vas na stručnu konferenciju Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2019

i Uvodnu konferenciju projekta HR-ZOO

u ponedjeljak, 1. travnja 2019. godine u 11 sati,

u Plaza Event Centru dvorani Kornati, Slavonska avenija 6.

Stručna konferencija Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 ove se godine odvija kao uvodna konferencija strateškoga projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Srce DEI 2019 tako je posvećena predstavljanju ciljeva i očekivanih rezultata projekta HR-ZOO i plana aktivnosti u provedbi projekta, te komunikaciji s dionicima sustava znanosti i visokog obrazovanja, sadašnjim korisnicima Srca, a budućim korisnicima HR-ZOO infrastrukture i usluga.

Konferenciju će otvoriti dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca, a prisutnima će se u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja obratiti državni tajnik dr. sc. Tome Antičić. Nakon službenih pozdrava, projekt HR-ZOO će predstaviti voditelj projekta HR-ZOO i zamjenik ravnatelja Srca Ivan Marić.

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića koji će s pozicije svojih područja znanstvenoga rada predstaviti aktualne znanstvene i tehnološke izazove, kao i nužnu transformaciju koju je znanstveno područje već doživjelo ili treba doživjeti u modernom, digitalnom vremenu. O stanju i perspektivama europske digitalne infrastrukture za otvorenu znanost govorit će predstavnik Europske komisije Jean-Cloude Burgelman.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na stručnoj konferenciji Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 te Vas molimo da se obavezno prilikom dolaska javite na registracijski desk kako bi preuzeli akreditaciju i konferencijski paket.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

19. travnja 2021.

U ponedjeljak, 12. travnja 2021. godine održana je uvodna radionica u okviru obrazovne akcije namijenjene IT stručnjacima visokoškolskih ustanova pod nazivom „Od Srca znanje na dar: edu4IT za 50 godina Srca” na kojoj je sudjelovalo 24 polaznika... Više

16. travnja 2021.

U Dabru, sustavu digitalnih akademskih arhiva i repozitorija koji Srce razvija u suradnji s akademskom i istraživačkom zajednicom, implementirana je podrška za okupljanje raznih vrsta pohranjenih digitalnih objekata u virtualne zbirke.

15. travnja 2021.

Prijavite se na konferenciju Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i proslavite s nama 50. rođendan Srca!

Izdvojena događanja

tra 19

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 19. travnja 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

tra 28

Srce 28. i 29. travnja organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO, koja će se održati virtualno.

svi 03

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 3. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.