Poziv na stručnu konferenciju Srca - Srce DEI 2019

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića.

Sveučilišni računski centar poziva Vas na stručnu konferenciju Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2019

i Uvodnu konferenciju projekta HR-ZOO

u ponedjeljak, 1. travnja 2019. godine u 11 sati,

u Plaza Event Centru dvorani Kornati, Slavonska avenija 6.

Stručna konferencija Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 ove se godine odvija kao uvodna konferencija strateškoga projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Srce DEI 2019 tako je posvećena predstavljanju ciljeva i očekivanih rezultata projekta HR-ZOO i plana aktivnosti u provedbi projekta, te komunikaciji s dionicima sustava znanosti i visokog obrazovanja, sadašnjim korisnicima Srca, a budućim korisnicima HR-ZOO infrastrukture i usluga.

Konferenciju će otvoriti dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca, a prisutnima će se u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja obratiti državni tajnik dr. sc. Tome Antičić. Nakon službenih pozdrava, projekt HR-ZOO će predstaviti voditelj projekta HR-ZOO i zamjenik ravnatelja Srca Ivan Marić.

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića koji će s pozicije svojih područja znanstvenoga rada predstaviti aktualne znanstvene i tehnološke izazove, kao i nužnu transformaciju koju je znanstveno područje već doživjelo ili treba doživjeti u modernom, digitalnom vremenu. O stanju i perspektivama europske digitalne infrastrukture za otvorenu znanost govorit će predstavnik Europske komisije Jean-Cloude Burgelman.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na stručnoj konferenciji Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 te Vas molimo da se obavezno prilikom dolaska javite na registracijski desk kako bi preuzeli akreditaciju i konferencijski paket.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

7. travnja 2020.

Ovogodišnji 15th RDA Plenary Meeting pod nazivom „Data for Real-World Impact“ trebao se održati u Melbourneu, Australiji, ali zbog novonastalih okolnosti uzrokovanih COVID-19 virusom događaj se preselio u virtualno okruženje pod novim nazivom RDA... Više

6. travnja 2020.

Javno dostupni obrazovni materijali u elektroničkom obliku olakšavaju studentima, ali i građanima usvajanje novih znanja i vještina. Srce je izradilo preporuke za nastavnike, a slijedom poziva kojeg je uputilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja... Više

3. travnja 2020.

Centar za e-učenje Srca osim niza preporuka za rad na daljinu koje su dostupne nastavnicima, pripremio je i dodatne praktične upute za održavanje testova u online okruženju koristeći sustav Merlin (Moodle).

Izdvojena događanja

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.