Poziv na stručnu konferenciju Srca - Srce DEI 2019

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića.

Sveučilišni računski centar poziva Vas na stručnu konferenciju Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2019

i Uvodnu konferenciju projekta HR-ZOO

u ponedjeljak, 1. travnja 2019. godine u 11 sati,

u Plaza Event Centru dvorani Kornati, Slavonska avenija 6.

Stručna konferencija Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 ove se godine odvija kao uvodna konferencija strateškoga projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Srce DEI 2019 tako je posvećena predstavljanju ciljeva i očekivanih rezultata projekta HR-ZOO i plana aktivnosti u provedbi projekta, te komunikaciji s dionicima sustava znanosti i visokog obrazovanja, sadašnjim korisnicima Srca, a budućim korisnicima HR-ZOO infrastrukture i usluga.

Konferenciju će otvoriti dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca, a prisutnima će se u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja obratiti državni tajnik dr. sc. Tome Antičić. Nakon službenih pozdrava, projekt HR-ZOO će predstaviti voditelj projekta HR-ZOO i zamjenik ravnatelja Srca Ivan Marić.

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića koji će s pozicije svojih područja znanstvenoga rada predstaviti aktualne znanstvene i tehnološke izazove, kao i nužnu transformaciju koju je znanstveno područje već doživjelo ili treba doživjeti u modernom, digitalnom vremenu. O stanju i perspektivama europske digitalne infrastrukture za otvorenu znanost govorit će predstavnik Europske komisije Jean-Cloude Burgelman.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na stručnoj konferenciji Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 te Vas molimo da se obavezno prilikom dolaska javite na registracijski desk kako bi preuzeli akreditaciju i konferencijski paket.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

3. prosinca 2019.

Centar za e-učenje pripremio je novi online tečaj „Izrada multimedijalnog sadržaja u e-kolegijima“.

2. prosinca 2019.

Pozivamo vas da nam se pridružite seminaru za IT-specijaliste "Kako započeti s razvojem za Drupal?" koji će se održati 6. prosinca 2019. godine u 10 sati.

2. prosinca 2019.

Dan e-učenja i 12. obljetnica djelovanja Centra za e-učenje Srca obilježit će se 12. prosinca 2019. u 9:30 sati u Sveučilišnom računskom centru.

Izdvojena događanja

pro 06

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 6. 12. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

pro 06

Tijekom jednodnevnog predavanja upoznajte Drupal iz perspektive programera. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

pro 07

Ako se želite naučiti služiti programom Word i uspješno pisati i uređivati svoje svakodnevne dokumente, prijavite se na tečaj koji započinje u subotu, 7. 12. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.