Poziv na stručnu konferenciju Srca - Srce DEI 2019

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića.

Sveučilišni računski centar poziva Vas na stručnu konferenciju Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2019

i Uvodnu konferenciju projekta HR-ZOO

u ponedjeljak, 1. travnja 2019. godine u 11 sati,

u Plaza Event Centru dvorani Kornati, Slavonska avenija 6.

Stručna konferencija Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 ove se godine odvija kao uvodna konferencija strateškoga projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Srce DEI 2019 tako je posvećena predstavljanju ciljeva i očekivanih rezultata projekta HR-ZOO i plana aktivnosti u provedbi projekta, te komunikaciji s dionicima sustava znanosti i visokog obrazovanja, sadašnjim korisnicima Srca, a budućim korisnicima HR-ZOO infrastrukture i usluga.

Konferenciju će otvoriti dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca, a prisutnima će se u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja obratiti državni tajnik dr. sc. Tome Antičić. Nakon službenih pozdrava, projekt HR-ZOO će predstaviti voditelj projekta HR-ZOO i zamjenik ravnatelja Srca Ivan Marić.

Važan i interesantan dio otvaranja konferencije čine prezentacije troje mladih, ali već međunarodno prepoznatih hrvatskih znanstvenika: doc. dr. sc. Rose Karlić, izv. prof. dr. sc. Jana Šnajdera i dr. sc. Vibora Jelića koji će s pozicije svojih područja znanstvenoga rada predstaviti aktualne znanstvene i tehnološke izazove, kao i nužnu transformaciju koju je znanstveno područje već doživjelo ili treba doživjeti u modernom, digitalnom vremenu. O stanju i perspektivama europske digitalne infrastrukture za otvorenu znanost govorit će predstavnik Europske komisije Jean-Cloude Burgelman.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na stručnoj konferenciji Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019 te Vas molimo da se obavezno prilikom dolaska javite na registracijski desk kako bi preuzeli akreditaciju i konferencijski paket.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

18. studenog 2019.

S novom akademskom godinom 2019./2020. MerlinMobile aplikacija dostupna je izravno kroz Google Play i Apple App Store trgovine korisnicima svih Android i iOS uređaja. Do sada je instalirana na više od 13.000 uređaja.

17. studenog 2019.

Prije 27 godina, 17. studenoga 1992. godine, tim Srca uspostavio je internetsku vezu Hrvatske sa svijetom. U Srcu smo ponosni na to što dio tog tima još uvijek radi s nama gradeći novu generaciju e-infrastrukture HR ZOO.

15. studenog 2019.

Pozivamo vas da nam se pridružite 22. studenog u 10 sati na seminaru za IT specijaliste „Certifikati u službi zaštite prijenosa podataka“ koji će održati Dubravko Penezić iz Srca. Seminar će se održati u zgradi Srca, Josipa Marohnića 5, Zagreb.... Više

Izdvojena događanja

stu 21

U studenome se održava Dvadeset četvrta smotra Sveučilišta u Zagrebu.

stu 22

Tijekom jednodnevnog predavanja saznajte što su to certifikati i na koje se sve načine koriste. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.