Srce DEI 2019 - poziv na konferenciju za novinare

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare povodom održavanja stručne konferencije Srca Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2019 i Uvodne konferencije projekta HR-ZOO.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 13. ožujka 2019. godine  u 12 sati, na 2. katu zgrade Srca, Josipa Marohnića 5.

Na konferenciji za novinare govorit će:

• dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca
  • Ivan Marić, zamjenik ravnatelja Srca i voditelj Projekta HR-ZOO
  • Sabina Rako, predsjednica Programskog odbora konferencije

Inspirirani idejom i potrebom za dijalogom svih dionika u sustavu znanosti i visokog obrazovanja, glavna tema ovogodišnje konferencije sažeta je u tri pojma: povezivanje, komunikacija i suradnja. Ovogodišnja konferencija ujedno je i Uvodna konferencija projekta HR-ZOO, te je program posvećen predstavljanju ciljeva i rezultata projekta HR-ZOO te plana aktivnosti u provedbi projekta

Konferencija se i ove godine održava u kongresnim dvoranama Plaza Event Centra, Slavonska avenija 6, u neposrednoj blizini Srca i u samom Sveučilišnom računskom centru (Srcu), Josipa Marohnića 5.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na stručnoj konferenciji Srca Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2019.

Izdvojene najnovije vijesti

15. listopada 2019.

Na prvom sastanku projekta National Initiatives for Open Science in Europe (NI4OS-Europe) u Ateni sudjelovalo je i Srce kao jedan od dvadeset i dva partnera na projektu.

14. listopada 2019.

U repozitorijima sustava Dabar je u listopadu 2019. objavljeno ukupno 100.000 digitalnih objekata, a taj broj kontinuirano svakodnevno raste.

7. listopada 2019.

I ove se godine, od 30. rujna do 6. listopada, cijela Hrvatska udružila u obilježavanju nacionalne kampanje pod nazivom Tjedan cjeloživotnog učenja. Tjedan cjeloživotnog učenja u Srcu je obilježen kako mu i priliči – učenjem.

Izdvojena događanja

lis 18

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 18. 10. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackaton održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.